Novinka pro DJe: kontroler DDJ-REV1

Nový kontroler DDJ-REV1 umožní začínajícím i zkušeným dýdžejům přiblížit se k profesionálům: umožňuje scratching, battle i streaming hudebních stop.

Začínající i již aktivně působící DJs mají nyní možnost proniknout do světa scratchingu a zároveň postoupit na profesionální úroveň v rámci téměř jakéhokoli hudebního žánru. Značka Pioneer DJ představuje na našem trhu zástupce nové řady DJ kontrolérů – snadno přenosný a cenově dostupný 2kanálový kontroler s integrovaným audio rozhraním DDJ-REV1, který emuluje profesionální mixážní pult DJM-S a PLX gramofon, včetně specializovaných funkcí pro dýdžeje s otevřeným formátem a snadnou možností využití scratchingu (škrábání). Poslední zmíněnou funkci pak ocení především milovnící hip-hop scény.

Zdrojem hudby pro kontrolér Pioneer DDJ-REV1 mohou být skladby uložené v připojeném počítači nebo dokonce téměř nekonečné internetové knihovny streamovacích služeb, jako TIDAL, Beatsource LINK, Beatport LINK či Soundcloud. Práci s nimi umožňuje bezplatný software Serato DJ Lite, který je pro využití kontroleru ideální.

Pioneer DDJ-REV1 má snadno použitelné nové rozložení ve stylu battle, které posouvá uživatele na scénu profesionálního DJingu. Ovladače tempa jsou v nové řadě DDJ-REV poprvé otočeny vodorovně a jsou zasazeny do horní části decku. Designem i funkcemi tak velmi věrně napodobují klasické PLX gramofony uspořádané v konfiguraci battle. Stejně tak i Performance Pads a páčky Lever FX jsou umístěny v sekci mixéru – přesně tam, kde se nacházejí na mixážních pultech řady DJM-S. To zvyšuje možnosti precizní práce se zvukem během vystoupení.

Větší jogy oproti předchozím řadám v této úrovni: nové uspořádání výrazně usnadňuje využití technik mixu a scratchingu. DDJ-REV1 je ideálním nástrojem pro battle a scratching. Funkce Tracking Scratch vrací při otočení jogu hudební stopu do cue bodu a po puštění kolečka se vrací nahrávka zpět, takže není řeba používat crossfader nebo se soustředit na přesné natočení do počátečního bodu. Stisknutím příslušného Performance Padu stačí vybrat požadovanou předvolbu Scratch Crossfader Cuts a scratchovat jako profesionál. Pomocí Performance Padů lze také spouštět a zastavovat oblíbené samply nahrané předem v Serato DJ Lite do Scratch Banky. Tato možnost byla dříve dostupná pouze v plné, placené verzi Serato DJ Pro. Pomocí funkce Deck 3/4 Control dokáže také Pioneer DDJ-REV1 přehrávat zvuky ze všech 4 softwarových decků. Po připojení mikrofonu lze snadno začlenit do hudby řeč či vokály a vše současně streamovat přátelům nebo fanouškům na sociálních sítích, a to bez nutnosti zapojení externí zvukové karty nebo mixážního pultu. Zvuk jde přes připojený notebook přímo do streamu.

Současně s kontrolérem Pioneer DDJ-REV1 získávají zákazníci také exkluzivní 3měsíční bezplatný přístup k prémiové službě TIDAL HiFi, která přináší do Serato DJ Lite nepřebernou hudební online knihovnu v nejvyšší dostupné hi-fi kvalitě zvuku.

 

Dvoukanálový DJ kontroler Pioneer DDJ-REV1 je na našem trhu dostupný v tradiční černé a také ve zlato-černé barvě u distributora BaSys CS a autorizovaných prodejců za koncovou doporučenou cenu 7 990 Kč včetně DPH.

 

Web značky Pioneer DJ: pioneerdj.com/

 

Comments

comments

Vyhledat