Novinky na Aerovodu – Havel, Léto 85, necenzurovaná verze V síti

Havel Foto (c) Bontonfilm
Havel Foto (c) Bontonfilm

Katalog online videopůjčovny Aerovod se rozrůstá o očekávané novinky. Už ode dneška si diváci mohou pustit film Havel režiséra Slávka Horáka a necenzurovanou verzi nejúspěšnějšího českého dokumentu všech dob
V síti 18+. V příštím týdnu přibyde do nabídky Léto 85 režiséra Françoise Ozona (17. 11.), dokumentární snímek o první české pokořitelce druhé nejvyšší hory světa Kláře Kolouchové K2 vlastní cestou (18. 11.) a film Rytmus: Tempos (19. 11.). Až do 21. listopadu se na Aerovodu koná 21. ročník queer filmového festivalu Mezipatra, který přináší výběr těch nejlepších současných hraných, dokumentárních a krátkých filmů s queer tématikou.

 

Havel: https://aerovod.cz/katalog/havel

V síti 18+: https://aerovod.cz/katalog/v-siti-18

 

  1. listopad s filmem Havel

Snímek Havel režiséra Slávka Horáka, jehož celovečerní debut Domácí péče slavil úspěch v Česku i na zahraničních festivalech, se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zaměřuje se na Havlův bouřlivý osobní život. „Máme radost, že se Havla podařilo uvést na Aerovodu právě nyní a můžeme tak divákům nabídnout zajímavý program pro zpříjemnění domácích oslav 17. listopadu,“ říká Hana Kijonka z distribuční společnosti Aerofilms. Ode dneška je na Aerovodu také dostupná necenzurovaná verze nejúspěšnějšího českého dokumentu všech dob V síti 18+. Snímek velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. Katalog Aerovodu se v posledních týdnech rychle rozšiřuje – mezi nejpopulárnější novinky posledních dní patří divácký hit z festivalu v Benátkách Než skončí léto a film Šimona Šafránka o Miroslavu Žbirkovi Meky.

 

Retro výprava do roku 1985 i výstup na K2

Na příští týden Aerovod chystá tři další novinky, jejichž cesta kiny byla předčasně zastavena epidemií koronaviru. První z nich je napínavý a emotivní snímek Françoise Ozona, který vyniká dokonalou atmosférou poloviny osmdesátých let, Léto 85. Film bude k dispozici od 17. listopadu. O den později, 18. listopadu, přibyde do katalogu K2 vlastní cestou, dokument Jany Počtové o Kláře Kolouchové, která jako první Češka a teprve dvacátá žena v historii pokořila druhou nejvyšší horu světa. Od čtvrtka 19. listopadu pak budou diváci moci zhlédnout hudební dokument Rytmus: Tempos, který mapuje 30letou kariéru rappera Patrika Rytmuse Vrbovského.

 

První filmový festival a možnost darovat předplatné

V těchto dnech Aerovod vůbec poprvé hostí filmový festival. Až do 21. listopadu mohou diváci zhlédnout bohatou programovou nabídku 21. ročníku queer filmového festivalu Mezipatra. Přehlídka uvádí výběr těch nejlepších současných celovečerních, krátkých i dokumentárních queer filmů, nechybí ani tematická retro sekce. S blížícími se Vánoci aktuálně roste popularita možnosti darovat svým blízkým předplatné Aerovodu. Na výběr je buď měsíční (150 Kč) nebo roční (1650 Kč) varianta, předplatné lze pořídit snadno pár kliky z pohodlí domova na aerovod.cz/darujte-predplatne.

Comments

comments

Vyhledat