Nový festival Jesnění v Jeseníku startuje už 17. září

Mezi horami, ve městě Jeseník, se rozhodla parta nadšenců přinést do jejich města to, co jim dlouho chybělo – kulturu za hranicí mainstreamu. A tak vznikl 3-denní festival Jesnění, který představí jak známá jména současné umělecké scény i publicistiky, tak kreativní a talentované osobnosti z Jesenicka. Koná se 17.-19. 9. 2021 a kultura během víkendu prostoupí celým městem i okolím.

 

Mezi hlavními protagonisty jsou třeba kapely Kittchen, Good Times Only a něco něco, dále Petr Borkovec, Ondřej Hrabal, Markéta Pilátová, Hana Řičicová nebo Karel Veselý. Program celého festivalu je velmi pestrý. “Můžete se těšit na koncerty, interaktivní divadlo, autorská čtení, vernisáže výstav, přednášky, tvořivé dílny, soundwalk, nebo komentovanou vycházku po historických zapomenutých stezkách a na jejím konci koncert na Zlatém Chlumu,” představuje program Amálie, jedna z organizátorek. Součástí bude také trh s regionálními produkty a food festival Restaurant Day.

 

Do programu jsou zapojeny také univerzity. Platforma positivJE spolu s Univerzitou Palackého představí top 11 jesenických kreativců a pokřtí katalog DESIGN kreativJE. Studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně přednesou enviromentální architektonické úvahy o městě, krajině a lidech. Jesnění slibuje skvělý program nejen pro mladé, ale také pro děti i seniory. Více o programu a festivalu najdete na www.jesneni.cz a na sociálních sítích. “Festival je jedinečný svým rozsahem a záběrem, taková akce se tu ještě nikdy nekonala a jsem ráda, že ho můžeme uskutečnit v dnešní trochu složité době,” usmívá se Martina z pořádajícího spolku Sudetikus.

 

Festival pořádáme jako nadšenci a dobrovolníci a všechny příspěvky použijeme na zaplacení účinkujících a technické zajištění akce,” slibuje další z pořadatelů Lukáš. Podpořit festival můžete zakoupením odměny na www.donio.cz/jesneni a hlavně tím, že dojedete za kulturou do Jeseníku!

 

—–

Za festivalem stojí parta přátel pohybujících se kolem místního spolku Sudetikus, který se již několik let zasazuje o to, aby to v Jeseníku žilo a lidé měli šanci podílet se na dění ve městě.

 

Comments

comments

Vyhledat