Nový projekt EDUART EXPERIENCE provede začínající i stávající sběratele světem umění

Foto Vojtěch Veškrna
Foto Vojtěch Veškrna

Nový projekt EDUART EXPERIENCE chce formou netradičních zážitků ukazovat, jak funguje trh s uměním, zprostředkovávat mezinárodní kontext i přinášet zajímavé příběhy lidí, kteří se v tomto oboru pohybují. Rozvíjet individuální umělecký vkus a pěstovat sběratelskou vášeň budou dva půlroční programy, které odstartují v druhé polovině ledna. Zájemci budou mít možnost využít také široké škály služeb v oblasti umění v rámci třetího časově neomezeného programu, který v sobě zahrnuje i filantropický prvek.

„Programy byly sestaveny na základě poptávky, kterou jsem v poslední době zaznamenala. Životní úroveň v Česku roste a lidé začínají vyhledávat jiné formy zábavy a trávení volného času. Stále častěji se zajímají i o možnost zakoupení uměleckého díla, jehož cena nutně nemusí dosahovat šesticiferných čísel. Motivací pro ně může být touha obklopovat se výjimečnými věcmi, ale i to, že si umění i v nejisté době drží hodnotu,“ říká zakladatelka Barbora Půlpánová.

Pro ty, které svět umění láká, ale neví, kde přesně začít, je navržený šestiměsíční program EDUART START. Malá skupina účastníků navštíví galerie, muzea, aukční síně i umělecké ateliéry a spolu s předními odborníky nahlédne do zákulisí jejich fungování. O zahraniční praxi i aktuálních trendech na světové úrovni bude možné diskutovat v rámci online lekcí s kurátory, galeristy i uměleckými poradci. Každý účastník dostane jako malý dárek do startu své sbírky umělecký tisk z limitované edice speciálně vytvořené pro tento program.

EDUART KURÁTOR je určen těm, kteří chtějí do světa umění proniknout hlouběji, ale nemají dostatek času na to probírat se všemi dostupnými informacemi a událostmi. Tento půlroční program bude proto vše aktivně „kurátorovat“ dle individuálních možností a preferencí. V jeho rámci se tak zájemci budou moci zúčastnit například soukromé prohlídky s ředitelem prestižní galerie nebo třeba snídaně se specialisty světoznámého aukčního domu.

Jakékoliv služby týkající se umění lze využít v rámci filantropického programu EDUART CONCIERGE. Náš tým pomůže s výběrem a koupí uměleckého díla do soukromého či firemního prostoru, vytvoří harmonogram dostupných uměleckých akcí včetně zajištění VIP vstupů nebo třeba zorganizuje soukromou výstavu vaší sbírky. Všechny tyto požadavky se budou sčítat a vždy když dosáhnou hodnoty programu EDUART START, bude možné ho někomu věnovat nebo nechat rozhodnutí o tom, kdo jej bezplatně absolvuje, na odborné porotě.

V EDUART EXPERINCE upřímně věříme v to, že díky umění je život lepší. Nejen že těší smysly a podněcuje mysl, umění kultivuje naši osobnost i prostředí, ve kterém žijeme. Chceme proto otevírat dveře do světa umění a současně poskytovat to nejlepší know-how prostřednictvím spolupráce s uznávanými českými a zahraničními odborníky,“ vysvětluje Půlpánová.

Zakladatelka EDUART EXPERIENCE Barbora Půlpánová získala díky práci v aukční síni Christie’s na pozici globální manažerky komunikace pro oblast vzdělávání rozsáhlé zkušenosti s fungováním uměleckého trhu i spoustu zahraničních kontaktů. Kromě toho, že se věnovala propagaci programů v New Yorku, Londýně a Hong Kongu, sama některými z nich úspěšně prošla a podílela se také na spuštění a řízení klubu pro začínající sběratele.

Comments

comments

Vyhledat