O velké cestě malé motorkářky po Jižní Americe

foto: Albatros Media
foto: Albatros Media

rázdniny se blíží a tak se možná chystáte na cesty. Představte si jednu pořádně dobrodružnou…

10 měsíců, 8 zemí, 11 237 kilometrů, 5 píchnutí, 2 návštěvy nemocnice, 1 pád, 1 přepadení, 1 porucha, 1 opravený zub a nekonečno zážitků… Když se metr a půl vysoká Dominika Gawliczková s ještě menší motorkou vydala sama napříč Jižní Amerikou, setkala se s padouchy, sněhem i rozzuřenými psy. Zažila poruchu motorky i pobyt v nemocnici, ale pořád pokračovala, až to všechno po desíti měsících dobře dopadlo.

foto: Albatros Media

Kdyby to byla fikce, čtenář by si pomyslel, že to autor s intenzitou zážitků přehnal a Dominika je neohrožená cestovatelka, kterou nic nezastaví. Ona se však bála úplně všeho a jela dál jen proto, že si myslela, že se to zlepší. Nezlepšilo. A čím hůř bylo, tím víc bylo jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu.

Dominika Gawliczková (1992) je jednou z nejznámějších a nejzajímavějších českých cestovatelek, která se proslavila mimo jiné i výpravou se „žlutým cirkusem trabantů“ pod vedením Dana Přibáně. Na motorku nasedla ve 13 letech, vystudovala strojní inženýrství, a i když toho o motorkách a cestování pořád moc neví, zvládla na nich projet 33 zemí. Jejím zatím nejnáročnější cesta, kterou podnikla sama na vlastní pěst, vedla osmi státy Jižní Ameriky. Popisuje ji ve své knize Dominika na cestě Jižní Amerikou. Kniha je doplněna o nádherné fotografie, které během své cesty autorka pořídila, a o originálními ilustracemi Dany Lédlové.

V případě vašeho zájmu o recenzní výtisk, knihy do soutěží nebo rozhovor s autorkou mne neváhejte kontaktovat.

Pokud byste chtěli Dominiku potkat osobně (a přesvědčit se že vážně měří jen metr padesát), dovolte i pozvat vás také na křest její nové knihy, který proběhne 4. června od 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Pozvánku najdete v příloze.

Comments

comments

Vyhledat