Oblékněte si lepší budoucnost s PUMOU

Puma
Puma

Globální značka PUMA představuje udržitelnou kolekci Better Sportswear, která je vyrobena v souladu s udržitelnějším pěstování bavlny a využívá recyklovaný materiál z vlastního textilního odpadu. Kolekce přináší nadčasové kousky zajišťující dobrý pocit při nošení a odpovědnější přístup k módě, jenž značka dlouhodobě v módním průmyslu prostřednictvím filozofie Forever Better prosazuje.

 

PUMA přichází s udržitelnou kolekcí Better Sportswear, jejíž produkty jsou vyrobeny z recyklovaného textilního odpadu, který se po opětovném zpracování znovu používá jako základ pro další produkci. Značka se při výrobě kolekce snažila odpovědně vytěžit maximum i ze zdánlivě nepotřebného materiálu. Výsledkem je pohodlná minimalistická kolekce, která nabízí pánské i dámské oblečení a zastává odpovědnější přístup k módě.

 

„Svět již nemůže čekat, a proto využíváme náš přístup forever faster a posouváme se v oblasti udržitelnosti kupředu. Kolekce Better Sportswear využívá recyklované materiály z našeho vlastního průmyslového odpadu. Snažíme se k budoucnosti postavit odpovědně, a proto chceme inspirovat k promyšlené a udržitelnější módě,“ říká Katarzyna Weslawowicz, Head of Marketing PUMA Eastern Europe.  

 

Better Sportswear přináší pohodlné kousky v neutrální černo-bílé paletě. Oděvy jsou vyrobeny ze
75 procent z certifikované udržitelné bavlny pěstované v rámci Better Cotton Initiative a z 25 procent
z recyklované bavlny. Kolekce nabízí dámská i pánská trička, mikiny, tepláky a kraťasy v bílé, béžové, oranžové a černé barvě. Neutrální barevný design je dalším udržitelným krokem, který pomáhá zamezit spotřebě velkého množství vody. Výroba produktů z nebarvených přírodních vláken totiž snižuje množství vody spotřebované ve výrobním procesu, protože eliminuje barviva a bělidla.

 

Dlouhodobým cílem globální značky PUMA je snižovat negativní dopady na životní prostředí, využívat udržitelné zdroje a zajistit výrobu produktů skrze udržitelnější přístup a také navyšovat procento recyklovaného materiálu. V rámci filosofie Forever Better PUMA koordinuje a postupně aplikuje všechny klíčové atributy udržitelnosti v módním průmyslu. Dalšími udržitelnými kolekcemi z dílny značky založených na principech udržitelnosti, recyklovatelnosti a cirkularity jsou RE.GEN, RE: SUEDE, PUMA x FIRST MILE či dětská řada TIME 4 CHANGE.

 

Kolekce je dostupná Better Sportswear od 7. února 2022 v prodejnách a e-shopech Urban Store a A3 Sport. Navíc při nákupu bavlněných výrobků PUMA bude prostřednictvím iniciativy Better Cotton Initiative finančně podpořeno udržitelnější pěstování bavlny.

 

Comments

comments

Vyhledat