Peter Hook v Praze opět zahraje skladby Joy Division, zazní i Substance od New Order

Peter Hook
Peter Hook

Peter Hook vyráží se svou kapelou The Light na další turné, aby připomněl nesmrtelný odkaz zásadních skupin hudební historie – Joy Division a New Order. Šňůra se vztahuje k 35. výročí vydání alba Joy Division Substance a během koncertu kapela přehraje všechny skladby nejen z této desky, ale také ze stejnojmenného počinu New Order. Čeští fanoušci se dočkají 20. listopadu 2023 v pražské Roxy. Vstupenky za 839 Kč pořídíte od pátku 28. dubna 10:00 na GoOut.cz

Joy Division se za čtyři roky svého fungování stihli stát symbolem post-punku a získali si fanoušky po celém světě. Tragický odchod zpěváka Iana Curtise znamenal sice konec Joy Division jako takových, ale zbývající členové se pustili do nového projektu a založili kapelu New Order. Odkaz fenomenální kapely tak žil dál. A bývalý basák Peter Hook pracuje na tom, aby i nadále žil a taky, že žije! Posledních 13 let díky jeho vystoupením s kapelou The Light, během kterých si mohou fanoušci naplno užít nejlepší a nejzajímavější skladby Joy Division a New Order.

Na letošní turné si Peter Hook & The Light připravili pro fanoušky něco speciálního. Právě letos totiž slaví album Substance od Joy Division 35 let a setlist sestává z tohoto alba. Kompilace vyšla v červenci 1988 a jsou na ní čtyři singly, které Joy Division nikdy nestihli vydat na deskách, včetně Love Will Tear Us Apart, skladby z méně známých EP nebo celá řada tracků z B stran Unknown Pleasures a Closer.

A aby toho nebylo málo, Peter Hook & The Light přehrají také celé album se stejným názvem, které o rok dřív než kompilaci Joy Division vydala kapela New Order.  Substance od New Order je taky kompilace a koncert tak nabídne návštěvníkům průřez tvorbou obou kapel. Post-punkoví fanoušci se mají na co těšit!

Peter Hook & The Light / UK

20. 11. 2023, doors 19:00

ROXY, Praha


Vstupenky za 839 Kč v prodeji od pátku 28. 4. 10:00 na GoOut.cz

FB událost: https://www.facebook.com/events/1620358095097202/

https://peterhookandthelight.live/

 

Naše starší články a recenze koncertů Petera Hooka v Praze:

Peter Hook, basák Joy Division a New Order, dnes večer přiváží Unknown Pleasures

Peter Hook and The Light v Praze na počest Joy Division zahrají jejich album Unknown Pleasures

Peter Hook and The Light už v lednu

Telegraficky: Peter Hook & The Light v LMB

 

Comments

comments

Vyhledat