Ondřej Fencl oslaví koncertem kulatiny koncertem ve Vesnickém klubu

OF 2020 by Mia Feres
OF 2020 by Mia Feres

Zpěvák, klavírista, kytarista, skladatel, textař, hudební manažer a publicista Ondřej Fencl oslaví v sobotu 7.8. velkým koncertem na „domácí scéně“ v jihočeských Chotěmicích své kulatiny. V rámci letního programu Vesnického klubu Vaška Koubka vystoupí ten večer se svou kapelou Hromosvod, slavit se ale bude i po koncertě. „Narodil jsem se 8.8. v sedm ráno. Jak znám Chotěmice, po oficiální produkci se plynule přesuneme na bar a pak k ohýnku s kytarami… do mých čtyřicetin se tudíž nejspíš propijeme a prozpíváme,“ glosuje Fencl.
Hromosvod v silné sestavě Ondřej Fencl-Vojtěch Jindra-Jaryn Janek-Hana Vyšínská-Tomáš Marek brázdí festivaly a letní scény o sto šest, v Chotěmicích nejspíš dojde i na křest nedávného alba Na kraji nebe. Jako hosty lze očekávat mnohé spřátelené muzikanty, zajisté i místního guru Koubka.
„Největším dárkem pro mě je a vždycky bude, když lidi dorazí na koncert a pak se společně s námi upřímně a bezstarostně poveselí. V tom jsou Chotěmice jedinečné místo. Koncertuju tam během léta několikrát, potkal jsem tam svojí ženu, ostatně, měli jsme tam i svatbu, na níž nám hráli Buty a Lenka Dusilová… to místo přitahuje vše dobré. Přijeďte, bude to, věřím, báječný večírek,“ uzavírá Fencl. „Koncert začíná ve 20:00, mejdan končí během neděle nebo klidně až v pondělí. Srdečně zvu!“

O.F. a Hromosvod – Andělé:


ONDŘEJ FENCL

Klavírista, kytarista, zpěvák, hudební manažer a publicista (nar. 8.8. 1981), dvacet šest let frontmanem folk-rockového Hromosvodu, od roku 2007 kapelník, klávesista a manažer 5P Luboše Pospíšila a také kytarista Schodiště aneb dřívějšího Nahoru po schodišti dolů bandu; textař (Lenka Dusilová, Olympic, L. Pospíšil…); vystudovaný novinář (FSV UK)…
Od jara 2011 spolupracuje s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým, participuje také na nedávném comebacku Marsyas Oskara Petra, nově příležitostně doprovází také hospodského barda Václava Koubka. V roce 2018 vyšla u nakladatelství Galén kritikou ceněná sbírka Fenclových básní Všetečky.

 

Comments

comments

Vyhledat