Organizace Helppes hledá vychovatele pro štěňátka budoucích asistenčních psů

Helppes
Helppes

Organizace Helppes pomáhá lidem se zdravotním postižením začlenit se do společnosti a navrátit se do aktivního života pomocí speciálně vycvičených psů. Výcvik asistenčního psa začíná poté, co pes dospěje do věku jednoho roku. Do té doby se o štěňata starají vychovatelé. Vychovatelé jsou pro klienty těmi nejdůležitějšími a nejobětavějšími dobrovolnými spolupracovníky.

Výchova štěněte znamená udělat z psího miminka dobře vychovaného psa. Výchova probíhá pod dohledem Helpes a trenérky jsou neustále připravené vychovatelům pomoci nebo poradit. Při výchově je klíčové zvládnutí běžného chování psa jak doma, tak venku na nejrůznějších místech ve městě, v obchodech, na nádražích, na venkově, v lese či při cestování. Štěně se učí hygienickým návykům a základním povelům, upevňuje se jeho zájem o přinášení a současně se potlačuje lovecký pud. Musí být zvyklé fungovat mezi lidmi, které neobtěžuje štěkáním, skákáním ani louděním.

Vychovatel přebírá štěně ve věku cca dvou až tří měsíců, někdy i starší, a pečuje o něj do věku zhruba jednoho roku. Krmení včetně pamlsků, hraček, pelíšků i výstroje pro štěně dodává organizace, hradí i veterinární péči a náklady spojené s cestováním na tréninky, veterinární ošetření apod. Zajišťuje pravidelné tréninky i kontroly a může vychovatele podpořit konzultacemi, ať už osobně nebo pomocí video konzultací.

Máte-li zájem pomoci a stát se „rodičem“ budoucího psího pomocníka, kontaktujte organizaci na tel.: 603 769 864, 739 074 968 a emailu: info@helppes.cz.

 

Comments

comments

Vyhledat