Startuje Mittel Cinema Fest, oslava italského filmu ve střední Evropě

Začátek prosince už tradičně patří současné italské kinematografii. Tu oslavuje, letos už po jedenácté, filmová přehlídka Mittel Cinema Fest, a distribuce Film Europe do tohoto ročníku přispěla rovnou dvěma svými hvězdně obsazenými předpremiérami. Jednak historickým dramatem Caravaggiův stín s Riccardem Scamarciem, Isabelle Huppert a Louisem Garrelem, druhak komediálním dramatem První den mého života Paola Genoveseho (Naprostí cizinci, 2016) v hlavní roli s Tonim Servillem. Festival začal 30. listopadu a probíhá až do 6. 12. 2023 v pražském kině Lucerna. 

Nejnovější produkce, současné italské talenty i staří mistři. Takový bude Mittel Cinema Fest, každoroční přehlídka současné italské kinematografie, která začala 30. listopadu a bude trvat až do 6. prosince 2023 v pražském kině Lucerna. Na přehlídce se představí celkem devět filmů a právě dva z nich budou tituly filmové distribuce Film Europe, uvedené v předpremiéře. „Italská kinematografie vždy nabízí velké emoce. Letos uváděné filmy se navíc mohou pochlubit výjimečným hereckým obsazením, což dokládá obrovskou hodnotu herců, kteří jsou místnímu publiku někdy již dobře známí: od Toniho Servilla přes Valeria Mastrandreu až po Albu Rohrwacher a Valerii Bruni Tedeschi, stejně jako Paolu Cortellesi a další, dodal k programu přehlídky ředitel Italského kulturního institutu v Praze Vito De Bellis. 

Jedním z takových filmů na přehlídce bude velkolepé drama o rouhavém malířském géniovi a jeho souboji s vatikánskými mocnáři. Snímek Caravaggiův stín vykresluje šerosvit fascinující osobnosti v kulisách Itálie na přelomu 16. a 17. století. Vzpurný a nepokojný, zbožný a pobuřující, nezávislý a společenské hranice překračující Caravaggio, jak ho režisér Michele Placido zobrazuje, je prokletý umělec s nesmírným talentem, který musí čelit znepokojivým důsledkům svého bezohledného života. Mezi protagonisty se objeví Riccardo Scamarcio, Isabelle Huppert nebo Louis Garrel a do kinodistribuce snímek vejde 14. prosince 2023. 

Druhou předpremiérou, kterou distribuční společnost Film Europe na Mittel Cinema Festu představí, bude i nejnovější počin Paola Genoveseho, režiséra, který se v České republice (mj. i díky svému veleúspěšnému filmu Naprostí cizinci z roku 2016) těší velké přízni. Komediální drama s názvem První den mého života s Tonim Servillem v hlavní roli sleduje osudovost v přímém přenosu a ptá se po lásce a naději. V tomto příběhu spojuje 

čtyři lidi z různých společenských vrstev jediná věc. Ztráta naděje na štěstí. Ve chvíli, kdy se ocitají na dně, se setkají s tajemným mužem, který jim nabídne dohodu: jeden týden na to, aby zjistili, jaký by byl svět bez nich, a získali tak druhou šanci. Snímek vstoupí do kinodistribuce 4. ledna 2024. 

Podívejte se na trailery filmu Caravaggiův stín  a filmu První den mého života 

Comments

comments

Vyhledat