Oslava původních vzorů Chuck Taylor All Star

Converse představuje jedinečně vzorovanou limitku, která vznikla ve spojení s americkou streetwearovou značkou Brain Dead. Parta kreativců z LA se dala dohromady v roce 2014 a je známá svými unikátními grafikami, které jsou inspirované undergroundovými komiksy, skatem a post-punkovou scénou.

Značky se společně vrhly do archivů Converse a pátraly po původních vzorech, které byly použity na Chuck Taylor All Star siluetu. Vůbec poprvé se na kotníkové tenisce objevil vzor kamufláže v roce 1983. Následoval zvířecí potisk v roce 1988 a jen o čtyři roky později se Chucky zahalily do americké vlajky.

Converse x Brain Dead pracuje s dědictvím těchto vzorů v rámci nové kolekce. Vychází ze všech tří původních potisků, které kombinuje na jednom modelu Chuck 70. Použití kamufláže, animal printu a americké vlajky je originální oslavou historie vzorů Converse. Kotníkový model zároveň nese po straně statement zakladatele značky Brain Dead – „To see and be seen as far as the eye can see. Who Controls the Control Men. The same elsewhere.“

Nová podzimní kolekce neobsahuje pouze tenisky, ale také Converse streetwearové oblečení a doplňky opatřené Brain Dead originálními grafikami a logy.

Limitovaná kolekce Converse x Brain Dead je v prodeji v obchodě Converse v Centru Chodov a ve Footshopu a Freshlabels storu.

Comments

comments

Vyhledat