Oslavy sv. Patrika obohatí i irská gastronomie

Ústřice, tradiční irské jídlo, Zdroj JAMESON
Ústřice, tradiční irské jídlo, Zdroj JAMESON

 

Oslavy svatého Patrika budou letos dvoudenní. Kromě hudby a kultury bude hrát prim také irská gastronomie

 

Praha, 13. února 2019 – Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice. Letos budou dokonce dvoudenní. O víkendu 16. a 17. března se můžeme těšit na propojení české scény s irskými kulturními hodnotami a typickými formami umění. Základem bude živá hudba, různá kulturní vystoupení, workshopy, irská gastronomie a také průvod Prahou. Slavit se nebude jenom v hlavním městě, ale také na více než 600 místech v celé zemi.

 

Tour svatého Patrika, která proběhne opět v Praze, je letos zase o něco bohatší než v loňském roce. A i z tohoto důvodu bude také dvoudenní. V sobotu bude hrát prim muzika, profesionální komici, různé workshopy a gastronomie, v neděli pak irský průvod Prahou. A na co konkrétně se mohou návštěvníci těšit?

 

Sobota 16. 3. – gastro speciality, humor a spousta muziky

 

V loňském ročníku Tour svatého Patrika byl největší novinkou irský průvod, v letošním je to pak důraz na irskou gastronomii. Zajímá vás, jak chutnají tradiční i méně známé irské speciality? Masa, burgery, omáčky … ty vás asi nepřekvapí, ale věděli jste, že typickým irským jídlem jsou také ústřice? A jak chutnají například s nejprodávanější irskou whiskey Jameson či vybranými pivními speciály? Pak určitě zavítejte na street food festival Náplavka Street Food, který se koná od 10. do 18. hodiny na Smíchovské náplavce. Po cestě tam či nazpět se určitě zastavte v Tančícím domě, ten bude speciálně zeleně nasvícen a můžete se pokochat krásným výhledem na Prahu.

 

Centrálním prostorem a meeting pointem letošní tour pak je holešovická Hala 17. Hlavním programem zde bude od 16. do 18. hodiny Velvet Comedy Show, vystoupení profesionálních komiků, z nichž první dva dorazí přímo z Dublinu – Richie Bree a John Colleary. Doplní je Katie Anderson (US) a Grant Gallacher (UK). Vstupenky na sezení za 150 Kč k dostání v předprodejní síti Goout.cz. V Hale 17 si můžete také prohlédnout výstavu fotografií Honzy Řeháčka aka Kopernikka nebo využít služeb tatoo & barber specialistů. Ani zde nebudou irské gastro speciality na druhé koleji, naopak. Návštěvníci se mohou těšit na párování Jameson whiskey a piva Košíř, které dozrávalo v sudech po whiskey Jameson, Irish Coffee a další irské speciality. Hudební program pak od 18. hodiny obstará dlouholetý resident Tour svatého Patrika, irský bard Travis O’Neill se svými hosty.

 

Dalšími místy tour bude Rock Café na Národní třídě, kde večer odstartují Underground Comedy se svým stand-up programem, o hudební část akce se postarají kapely The Wild Roots a Cheers (zde bude vstup 150 Kč). Elektronické taneční hudbě bude věnován druhý prostor holešovické tržnice, 36 Undeground. Jako headliner vystoupí irský DJ Marcus O’Laiore, doplní jej čeští DJs Melvin Coxx, SNBM, Michael C, Enrico a další (zde bude vstup 100 Kč).

 

Neděle 17. 3. – irský průvod

 

Vyvrcholením českých oslav svatého Patrika pak bude nedělní irský průvod pražskými ulicemi. Výchozím bodem bude Kampus Hybernská, odkud se okolo 15. hodiny vydá zelený průvod Irů žijících v ČR, jejich kamarádů a dalších příznivců, do pražských ulic. Zúčastnit se můžete také vy, buď se k průvodu připojit, nebo si jenom v ulicích města prohlédnout bohatou směs irských převleků a masek. Kampus Hybernská bude v neděli hostit také další program, jako jsou rychlokursy irštiny, čtení irské literatury či koncert kapely Conamara Chaos. Ani zde nebudou chybět irské nápoje a gastro speciality.

 

Bohatý program Tour svatého Patrika 2019 budou pořadatelé postupně odkrývat na www.toursvatehopatrika.cz.

 

 

Comments

comments

Vyhledat