Oway nabízí nově i masáže, a jsou skvělé!

foto Oway
foto Oway

Náš oblíbený salon Oway dávno není jen kadeřnictvím, kde se konají výstavy. Nově nabízí třeba péči o nehty a taky skvělé masáže (vyzkoušeno a doporučeno!). Nám na nich připadá skvělé, že jsou nejen prováděny v krásném prostředí a s kvalitním olejem, ale také vysoce odborně. Více informací jsme hledali přímo u nové posily Oway týmu, masérky Zuzany Ručkové.

foto Oway

Jak dlouho se věnujete masážím, a co vás k nim přivedlo?

Jsem asi předurčena už svým jménem Ručková :-). Ještě na škole jsem začala koketovat s myšlenkou si rozšířit obzory ve vzdělání a zaměřit se na masáže. Školu jsem ukončila v roce 2000, stejně tak dlouhodobý kurz pro nižší zdravotnický personál v oboru masér.

Tak trochu s nadsázkou lze říct, že i přes krátké pauzy se masážím věnuji již 18 let. A stále mě to baví!

Máte oficiální vzdělání v oblasti rehabilitace, jaké?

Jsem vystudovaná ergoterapeutka.

Proč je důležité chodit na masáže?

Je to podobná otázka, jako proč si čistit zuby a chodit k zubaři. Pro někoho z čistě preventivních důvodů, pro jiné pro udržení fyzické i psychické kondice a samozřejmě bohužel pro velkou část z nás, aby se řešily již vzniklé obtíže. Podotýkám, že masáž není samospásná. Tady se ve mě probouzí srdce rahabiliťáka. 🙂

Jaké jsou dnes nejčastější problémy vašich klientů?

Nejčastěji klienti trpí bolestmi v oblasti zad a šíje. Tak nějak jdou s dobou. Tyto bolesti jsou ve většině případů důsledkem špatných pohybových stereotypů, nesprávného často jednostranného zatěžování. Změny jsou viditelné na celém pohybovém aparátu počínaje chodidly, nesprávným postavením pánve atd.

Kult zdraví je sice v plném rozmachu, ale mám pocit, že zapomínáme na úplnou podstatu. Hledáme zázračné přípravky na všechno, podléháme módním aktivitám… Ale například opomíjíme tělu přirozený pohyb což je chůze

Co pro sebe může člověk udělat, aby neměl velké potíže?

Dostatek přirozeného pohybu, pobyt na čerstvém vzduchu, správná životospráva a odpočinek. Jsou to obecné věci, ale fungují. Pokud se však člověk dostane do stavu, kdy už pociťuje nějaké změny, obtíže, bolesti, rozhodně nemá odkládat jejich řešení. Je třeba najít příčinu a neřešit jen důsledek. Je to občas zdlouhavé a bez samotného přičinění klienta to také nejde.

Masáže jsou jedny z nejlepších terapeutických technik v prevenci a léčbě poruch pohybového aparátu a mají výrazný vliv na psychiku. Přispívají k dobré kondici a celkovému zdraví.

Co vás zlákalo do Oway, čím vás tento koncept oslovuje?

Budu-li upřímná, byla to má kamarádka Sandra, mimochodem velmi šikovná kadeřnice Rollandu! Až po pracovní nabídce jsem začala objevovat kouzlo produktů OWAY a benefity pro zákazníky, které EcoArt salon nabízí.

Jaké další služby kromě masáží a kadeřnoctví v Rollandu nyní jsou? Jak vzájemně spolupracujete s kolegy?

Po náročné rekonstrukci se otevřely nové, krásné prostory. Jsou odděleny od provozní části kadeřnictví a nabízí klid a soukromí. Wellness zónu v tomto okamžiku „okupuji“ já, manikérka-pedikérka, browistka a kosmetička.

Novinkou je pár dní otevřená místnost pro head spa procedury.

V OWAY stále pracují na nových inovativních produktech v péči nejen o vlasy, ale i o pleť a tělo. Přirozeně se tak nabízelo rozšířit nabídku služeb a vyhovět tak potřebám nových i stávajících klientů.

U vás se platí za čas, ne za typ masáže, proč?

Dříve jsem měla rozdělené masáže a dle náročnosti a odbornosti i oceněné. V praxi se mi však osvědčilo techniky kombinovat. Pokud to zdravotní stav klienta dovolí, do masáže skoro vždy zařadím prvky z reflexní terapie, akupresuru, občas i baňky.

Úplně si nedokážu představit, že budu hlídat čas strávený postizometrickou relaxací, klasickou masáží nebo akupresurou, abych to na konci správně vyúčtovala. Navíc by bylo zcela neprofesionální oznámit cenu klientovi až po ukončení masáže. Přijde mi tedy logické využívat různé techniky i odborné znalosti a hledat optimální řešení. Jsou však typy masáží, reflexní masáž plosek nohou nebo manuální lymfodrenáž, kde kombinace s jinými technikami není žádoucí.

Co případně ještě člověka překvapí, co není běžné všude a u vás to najde?

Touto otázkou jste mě trochu zaskočila. Pokud bych to brala jako dotaz na salon, asi bych odpověděla, že celý koncept je jedinečný. Salon není jen provozovnou pro řadu šikovných, osobitých kolegů, ale multifunkčním prostorem kde se snoubí krása a umění. Je vzdělávacím centrem a malou galerií zároveň.

 

Comments

comments

Vyhledat