Pár slov k festivalu Desertfest Berlin (bylo to skvělý)

Desertfest je na festivalové scéně pojmem. Bývá označován za ráj stoner rockerů, ale jeho žánrový rozsah je daleko širší: psychedelie, stoner rock, trocha metalu, náznaky punku a leccos, co se nedá zařadit. Konává se v několika městech, minulý víkend proběhl osmý Desertfest Berlin.

Místem konání je jednak hala Arena, jednak přilehlá loď Hoppetosse s menším pódiem, kromě dvou stagí s živou hudbou hraje ještě jeden DJ na nábřeží a jeden uvnitř lodi.

diskokoule nad Sprévou, what’s not to like? foto jk

Na nábřežíčku jsou stánky s pivem a jídly, které pokračují i do haly – tam si můžete koupit pivo nebo vinyl a konečně vejít i do sálu.

Loď s druhou stagí, foto jk

Nedělní blaho

I v neděli je tu spousta lidí, kteří si přišli užít letošní line-up. Ten během festivalu zahrnoval třeba All Them Witches, o kterých nedávno psal kolega Daniel, velké Fu Manchu, japonské Kikagaku Moyo, úžasně snivé Long Distance Calling, výrazné Om a moje oblíbené Wovenhand, za jejichž prérijní magií jsem sem šla primárně.

Push to see Wovenhand, foto jk

Byla to krása. Publikum na takové akci jsou různí alternativci a rockeři středního věku, kteří se nikam necpou a užívají si, že jsou mezi svými. Hala se dala výborně nazvučit, takže všechny tóny podivných krásných písní Wovenhand vyzněly tak, jak člověk doufal, a taková The Refractory, to bylo čisté potěšení z kouzla hudby.

 

 

PS: Cashless

Festival byl kompletně cashless (čtvercová platidla o hodnotě 1 eura jste si koupili u stánku, nealko stálo 3 eura) a navíc jste si museli za 2 eura koupit nevratný kelímek. Trochu nekomfortní, ale účinné.

 

Desertfest Berlin

Arena Berlin

3.-5.5. 2019

https://www.desertfest.de/news

Comments

comments

Vyhledat