Peter Lipa vydává novinkové album Dobré meno

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Známý jazzman Peter Lipa, který v loňském roce oslavil významné jubileum, je neúnavným hudebním propagátorem – se svou kapelou odehraje ročně na 150 koncertů, pravidelně organizuje festival Bratislavské jazzové dny a věnuje se vlastní písňové produkci. Jejím nejnovějším výsledkem je studiové album Dobré meno, které vyjde 26. dubna. Pražskému publiku ho Peter Lipa se svým bandem představí 10. a 11. května v klubu JazzDock.

„Natáčet ve studiu byl pro mě vždycky svátek. Dodnes to tak platí a nejinak tomu bylo i v případě alba Dobré meno. Můj koncept je skoro vždy stejný. Nejdříve texty, potom první demoverze, potom setkání s kolegy, příprava, zkoušky, nahrávání, mixáž, mastering, obal – a nosič je na světě. Zpočátku jsem ještě nevěděl, jak budeme nahrávat, jestli naživo ve studiu anebo po stopách u počítače. Můj syn Peter mne přesvědčil, abychom se s trochu rozšířenou sestavou o kytaru a perkuse vydali do studia a zkusili takto staromódně nahrát již nacvičené písničky. Tímto způsobem vzniklo devět věcí,“ říká Peter Lipa o vzniku nového alba.

CD samotné obsahuje třináct původních písní, které prezentují různorodou produkci a také totální nasazení všech hudebníků. Jednotlivé písně vznikaly v průběhu posledních dvou let. Nahrávalo se ve čtyřech bratislavských studiích. Jako host se na albu objeví slovenská jazzová zpěvačka Zuzana Mikulcová a to v duetu Nenápadný nápad.

Stejně jako u předchozích Lipových alb je i zde kladen velký důraz na texty. Dlouhodobá práce s kvalitními textaři jako je Milan Lasica, Vlado Krausz nebo Rudo Rusiňák pomohla Lipovi vykrystalizovat hudbu, jejímž základním kamenem je blues, ale nechybí R&B, groove, jazz nebo šanson. Tento mix najdou posluchači i na albu Dobré meno.

CD Dobré meno oficiálně vychází 26. dubna, 30. dubna proběhne křest v Bratislavě a 10. a 11. května pak v Praze v klubu JazzDock.

 

Comments

comments

Vyhledat