Petrohradská kolektiv zahajuje letní hudební sezónu

Zahájení letní hudební sezóny 2022 / Foto Marie Leličová
Zahájení letní hudební sezóny 2022 / Foto Marie Leličová

Petrohradská kolektiv, artist-run iniciativa a kulturní platforma, která je od roku 2015 nedílnou součástí pražského kulturního prostředí, se chystá znovu otevřít brány svého dvora koncem letošního jara. Tradiční venkovní koncerty začínají v polovině května a do září 2023 nabídnou na 40 vystoupení během úterních a čtvrtečních večerů. Dramaturg Mojmír Měchura, který již čtvrtým rokem pokračuje v jeho koncepci připravil nabitý program s důrazem na české interprety.

Pondělní večery zůstanou i nadále pod patronací Radio Punctum, které pořádá pravidelný týdenní livestream z Klubu a Kina Petrohradská. Pro milovníky edukace nabídne platforma Noise Kitchen další z DIY workshopů, první z nich proběhne 6. května 2023. Návštěvníci se také mohou těšit na Open Jam sessions, kde jsou vítáni všichni, ať už zkušení hudebníci/ce nebo začátečníci/ce za doprovodu elektronických syntezátorů.

Hudební sezóna se otevře akcí SEASON OPENING 2023 v úterý 16. května 2023 na adrese Petrohradská 13 v Praze, na které živě vystoupí Jonatán Pastirčák, známý jako Isama Zing či Pjoni – slovenský producent, DJ, skladatel filmové hudby, spoluzakladatel promotérského kolektivu a labelu Mäss a reprezentant platformy Shape, která podporuje inovativní hudební projekty. Ambientním DJ setem ho doplní ukrajinská AXT, která se zaměřuje na současnou klubovou hudbu. Návštěvníci se mohou těšit na prostředí příjemného vnitrobloku, promítání v Kině Petrohradská a již probíhající výstavu Piksla od autorského dua Anny-Marie Berdychové a Samuela Stana v Jedna Dva Tři Gallery. Doprovodný program již tradičně doplní open studio sítotiskové dílny Fatcat Press.

Živé umění Petrohradská kolektiv láká na experimentální a elektronickou hudbu se zaměřením na lokální hudební produkci. Letošní rok pokračuje v prezentaci poslechových živých koncertů se snahou představit ambientní polohy producentů současné klubové scény a kolaborativní projekty, v rámci kterých se premiérově představí například timmi & rlung, Oblaka & Terror Phoenix, Koruth & Theo Alexander a další. Hlavním cílem je zvýšit povědomí širší veřejnosti o současné progresivní a nad-žánrově orientované hudební a audiovizuální produkci. Letošní letní hudební sezóna s Petrohradskou kolektiv slibuje bohatý program plný českých talentů a inovativních hudebních projektů.

Nenechte si ujít otevření hudební sezóny SEASON OPENING 2023 v úterý 16. května od 17 hodin na Petrohradské 13 v Praze, na niž navážou v květnu:

čt 18.05. 19:00 Eva Porating

út 23.05. 19:00 Servicebot

čt 25.05. 19:00 Expandcollapse

út 30.05. 19:00 Oblaka & Terror Phoenix

Radio Punctum je v Praze situovanou internetovou stanicí, která vznikla v roce 2015. Ta se věnuje nejenom dj setům, ale i moderovaným tématickým pořadům. Radio Punctum sice vychází z pražské komunity, ale jeho program je lazen i pro publikum z široké veřejnosti. V roce 2022 spojilo síly s projektem Petrohradská kolektiv odkud každé pondělí vysílají – dj sety / talkshow / živá vystoupení.

Noise Kitchen je komunitní platforma založená v roce 2015, zaměřená na elektronickou, elektroakustickou a experimentální hudbu, zvukové umění a vývoj hudebních nástrojů. Působila v Brně a Praze, spolupracuje s Vašulka Kitchen Brno (prostor pro výzkum, umělecký experiment a neformální vzdělávání v oblasti umění nových médií, jež je součástí Centra umění nových médií) a byla spojena s výrobcem a inovátorem v oboru syntezátorů Bastl Instruments sídlícím v Brně.

Cílem Noise Kitchen je poskytovat prostor pro setkávání a vzdělávání v oblasti modulárních syntezátorů a technologií, určený pro studenty/ky, amatéry/ky i profesionály/ky. Na konci roku 2022 se platforma přidala k aktivitám Petrohradská kolektiv, kde pokračuje ve svých edukativních aktivitách jako workshopy, přednášky a poradenství, doplňující tak dramaturgii Živého umění Petrohradská kolektiv.

Vstupné je dobrovolné

Pro více informací o nadcházejících událostech můžete navštívit webové stránky www.petrohradskakolektiv.com

Comments

comments

Vyhledat