PKF — Prague Philharmonia uvede hudební talk show ve Studiu Švandova divadla

Michal Rataj
Michal Rataj

Prague Philharmonia svou 30. koncertní sezonu Cyklu soudobé hudby S. Po několika letech se koncerty přesunuly na nové místo, do Studia Švandova divadla v Praze na Smíchově. Hudební talk show v sezoně 2023/2024 nabídne šest večerů současné hudby ve výjimečné dramaturgii, debaty s autory a skvostnou interpretaci filharmoniků a jejich hostů. Koncerty budou zaměřené na československou generaci skladatelů, současné umění a žánrová propojení.

„Připravili jsme seriál šesti koncertů, pro které jsme oslovili ty nejlepší ze současných skladatelek a skladatelů na české a slovenské klasické hudební scéně. Jednotlivé večery budou věnovány právě jim, jejich tvorbě, současné kultuře, umění a propojení různých žánrů – hudby, filmu a architektury,“ říká dramaturgyně cyklu S Hana Dohnálková. 

V rámci cyklu se představí umělci, kteří jsou již delší dobu hlavními tvářemi československé současné hudební scény – Michal Rataj, Michal Nejtek, Hanuš Bartoň, Jaroslav Pelikán, Jana Kmiťová, Lenka Novosedlíková, Martin Hybler, Petr Wajsar, Jan Kučera nebo Miloš Orson Štědroň. Speciálními hudebními hosty bude Kateřina Englichová a Vilém Veverka.

Úvodní koncert sezony je věnován Michalu Ratajovi, který představuje člověka s nesmírně širokým obzorem – hudební skladatel, interpret, hudební redaktor a rozhlasový režisér. O všech těchto rovinách budeme s Michalem Ratajem debatovat a primárně představíme jeho tvorbu. Na programu jsou čtyři skladby, přičemž ve třech z nich je součástí provedení živá elektronika, kterou sám autor obstará jako interpret. Úvodní skladby Odejdi ke světlu(2012) se chopí kvartet sestavený z předních hráčů orchestru PKF — Prague Philharmonia. Následující skladby jsou více sólového charakteru, doplněné právě živou elektronikou.

Cyklus soudobé hudby PKF — Prague Philharmonia zůstává raritním počinem tohoto orchestru, a nová kulturní spolupráce se Švandovým divadlem v Praze slibuje další posun této výjimečné hudební talk show směrem ke svým posluchačům.

Comments

comments

Vyhledat