V Plzni bude nevánoční koncert HAUS a DJs Radia 1

Poslední páteční večer před svátky vám dá zapomenout na Vánoce. 

Radio 1 do plzeňského Andělu přiváží elektronické duo HAUS, které doprovodí DJs pražské a plzeňské alternativní stanice. 

HAUS ~
jsou politická elektronická kapela, která má jasno v tom, na jakou část historie by se nemělo zapomenout. Jejich živý set dává přičichnout k tomu, jaké to bylo, žít mezi lety 48 a 89. Živě hraný elektronický shoegaze, techno a noise. Videoprojekce ve formě pomníku obětem režimu. Samplování budovatelských písní i umělců, kteří spolupracovali s tajnou policií a dnes se jim to promíjí. Mezi nimi vznikající usvědčující harmonie. A přes to všechno… párty jako řemen. HAUS se zrodili během prací na dokumentárním filmu Built To Last, který pojednává o brutalistické architektuře v zemích východního bloku. Ten sklidil úspěch i na mezinárodních hudebních festivalech a vyprodával kina od New Yorku po Tokyo. V současné chvíli ale HAUS rozvíjí téma dál. Po berlínské premiéře se vrací do ČR a tentokrát udeří v Plzni.

(polovinou dua je prý náš střelec Tadeáš Haager, ale pšt)

1LFF djs ~
je Kryštof Koenigsmark, který rád podkresluje výrazně basovou muziku barvitými projekcemi. Těšte se na pečlivě komponovanou a řádně dunivou selekci. Znáte z pravidelného pondělního vysílání.

~Zdeněk Lichnovský~
má na starost program Radia 1 a na plzeňský večer chystá zneklidňující analýzu současné progresivní i degresivní elektroniky. Zahraje něco tanečního? Dojde i na rap? Ukáží se neslavní Přesdržku DJs? Nechte se překvapit.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
VSTUP: 50 CZK
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
LINE-UP:
~ 20:00 DOORS

PÁTEK 21.12. V ANDĚL MUSIC BARU V PLZNI
Šiřte to prosím, kde můžete.

Comments

comments

Vyhledat