Pocta předkům – Fjällräven představuje novou limitovanou řadu Kånken Art

Charlene Johnny, umělkyně z indiánského kmene Pobřežních Sališů
v Britské Kolumbii
Charlene Johnny, umělkyně z indiánského kmene Pobřežních Sališů v Britské Kolumbii

Značka Fjällräven letos již po šesté představuje limitovanou kolekci Kånken Art. Na vzniku této řady se podílejí renomovaní umělci, kteří vyjadřují svůj vztah k přírodě, a jako plátno používají právě ikonické batohy, doplňky a trička Kånken.

Letošní kolekci navrhla Charlene Johnny, umělkyně z indiánského kmene Pobřežních Sališů v Britské Kolumbii. Charlene se při návrhu inspirovala u svých předků a vytvořila jedinečnou kolekci, kterou jim vzdává hold.

Umění Pobřežních Sališů vychází především z přírody a přírodní motivy se prolínají také v kolekci Kånken Art. Grafické prvky na batohu připomínají hlavy lososů a lidské tváře. Šedá barva je zase podobná odstínu vlny, kterou Charleniny předci používali k tkaní a pletení.

„Kånken znamená v překladu nosit. Neseme si moudrost generací, neseme si znalosti, neseme si jazyk. Myslím, že pro domorodé obyvatele je důležité, aby nesli dál to, co nám odkázali naši předkové,“ říká Charlene, která si vytvořením kolekce Kånken Art splnila svůj sen.

Část výtěžku z prodeje všech výrobků Kånken Art jde přímo na financování iniciativy Arctic Fox Initiative, která pomáhá společnosti Fjällräven podporovat projekty, v nichž je příroda na prvním místě. Letos poputuje značná část peněz také neziskové organizaci Stqeeye‘ Learning Society, kterou založili kanadští domorodí obyvatelé a jejich potomci za společným účelem obnovy země a sdílení kultury.

Kånken Art & Kånken Art Mini

Tato speciální edice batohů Kånken je vyrobena z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty s jedinečným vzorem a kombinací barev z dílny umělkyně Charlene Johnny z indiánského kmene Pobřežních Sališů. Batohy mají vyjímatelný sedák a několik praktických kapes pro všechny vaše malé i velké nezbytnosti. Kvůli vzorované látce se vzhled jednotlivých batohů může mírně lišit.

Doporučená maloobchodní cena:

Kånken Art 2 790,- Kč

Kånken Art Mini 2 490,- Kč

 

Kånken Art Hip Pack

Limitovaná edice oblíbených ledvinek Kånken Hip Pack. Ledvinky jsou vyrobeny z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty, mají hlavní přihrádku na zip s vnitřní kapsou a klíčenkou, bezpečnostní kapsu na zip vzadu a kapsu na zip na přední straně.

 

Doporučená maloobchodní cena: 1 790,- Kč

 

Kånken Art Bottle Pocket

Kapsa na láhev z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty, která pasuje do boční kapsy batohů Kånken. Skvělý doplněk, když ve svém oblíbeném batohu potřebujete místo navíc.

Doporučená maloobchodní cena: 799,- Kč

 

Kånken Art T-shirt

Unisex pohodlné tričko volného střihu ze 100% biobavlny s logem Kånken Art pro všechna letní dobrodružství.

Doporučená maloobchodní cena: 1 990,- Kč

 

Kånken Art Bandana

Praktický doplněk z biobavlny, který můžete použít jako šátek, čelenku, chňapku na hrnec nebo třeba obvaz při první pomoci.

Doporučená maloobchodní cena: 899,- Kč

 

Kousky z kolekce Kånken Art jsou dostupné v kamenných prodejnách Fjällräven Shop a na www.fjallraven-shop.cz.

Comments

comments

Vyhledat