Sbírka na poradnu pro rodiče v krizi

Aperio
Aperio

Podpořte mámy a táty v krizi

Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství spustila sbírku na podporu poradny pro rodiče

 

Vyčerpanost, bezmoc, smutek, nepochopení. To všechno zažívají rodiče v náročných životních situacích. Důsledky dvou let pandemie, válka i začínající finanční krize jim často nakládají víc, než můžou sami unést. V takových chvílích je pro ně těžké být oporou svým dětem. Potřebují podporu, dodat kvalitní informace, zorientovat se v tíživé situaci. V tom jim už přes 15 let pomáhá bezplatná psychologická a právní poradna pro rodiče Aperio, která v minulém roce podpořila 4 000 rodičů.

„S manželem se známe 20 let a děti byly pro nás vždy na prvním místě. I na úkor partnerského vztahu. Přes to, že neumím říct jednu zásadní věc, která by rozbila náš vztah, tak se za ty roky poskládala řada drobností. Už i děti viděly, že nejsem šťastná. Nesmála jsem se, byla jsem nervózní, pořád jsem odcházela. Cítila jsem se strašně sama. Našla jsem stránky Aperia a hrozně se mi ulevilo. Díky konzultacím v poradně jsem získávala vnitřní jistotu, že to, co dělám a cítím, není špatně a že rozvod může být cesta, kdy se nám všem čtyřem bude žít líp. Kdykoliv jdu kolem Aperia, cítím hezký pocit, že jsem se odhodlala a že jsem poradnu využila. Bylo mi dopřáno milých lidí, kteří mě provází, a věřím, že to spěje k pohodovému konci,“ popisuje Petra, máma dvou dětí, její zkušenost s Aperiem.

Expertky v oblasti práva a psychologie pomáhají rodičům najít pevnou půdu pod nohama. Radí online, po telefonu i v rámci osobních konzultací. Provoz poradny a jejich platy jsou financovány částečně granty, pro zachování provozu na tento rok však Aperio potřebuje získat alespoň 300 000 Kč od dárců a dárkyň.

Kolik stojí poradenství?

  • Jednoduchý dotaz v on-line poradně: 200 Kč
  • Dotaz v telefonické poradně: 300 Kč
  • Osobní konzultace: 500 Kč
  • Den fungování poradny pro rodiče: 5 700 Kč
  • Měsíční fungování poradny pro rodiče: 114 000 Kč

Váš dar pomůže změnit život mámám a tátům, někdy i celé rodině. Podpořit rodiče v krizi můžete tady.

 

Comments

comments

Vyhledat