Pomoc (vy)šitá na míru

Benefiční akce Koridoru UA

Přijďte si ve středu 27.9.2023 v 17:00 užít zajímavý večer plný zábavy na pražský StalinPlatz. Dobrovolnická organizace Koridor UA působící na Ukrajině se spojila s komunikační skupinou Dentsu, a společnými silami dokázali ten rok a půl nepřetržité dobrovolnické práce, tisíce naježděných kilometrů a stovky leteckých poplachů pojmenovat. Sdílejte s námi radost z „Pomoci (vy)šité na míru“!

Na co se můžete těšit? 

Celý večer budou provázet deejays, projekce, zábava a hlavně dobrá nálada. Prohlédnout si budete moci například výstavu fotografií zachycující příběhy z Ukrajiny od Ondřeje Vacheka a Koridor UA se s Vámi podělí o aktuální informace z Ukrajiny. Na místě bude také  infostánek, kde si můžete koupit drobný merch, anebo vyzpovídat dobrovolníky, kteří v postižených oblastech pobývali a humanitární pomoci se dlouhodobě věnují. Akce odstartuje kampaň „Pomoc (vy)šitá na míru“ a spuštění humanitárního webu, na kterém se dozvíte více o konkrétních projektech a možnostech adresné pomoci. Na místě bude i workshop vyšívanky, kde si lidé budou moci vyzkoušet ukrajinskou výšivku.

O organizaci Koridor UA

Organizaci Koridor UA založila skupina iniciativních mladých lidí, převážně z řad studentů a začínajících podnikatelů, které spojuje zapálení pro dobrou věc. Podle nich je základem cílené pomoci spolupráce s místními samosprávami a organizacemi, a přítomnost dobrovolníků přímo na místě, která zajišťuje dobrou informovanost o situaci. 

Již více než rok a půl tato nezisková organizace pomáhá vnitřně vysídleným lidem a obětem válečného konfliktu. Shání potřebný materiál, zajišťuje jeho transport na Ukrajinu a adresnou distribuci rodinám a vesnicím v Oděské, Mykolajivské a Chersonské oblasti.

Ukrajinská tradice v novém stylu

Inspirací pro kampaň Pomoc (vy)šitá na míru je ukrajinská tradice vyšívaných košil. Ty mají mimo jiné ochránit jejich nositele před vším zlým. I před smrtí. 

Tradiční vyšyvanka je zdobná a složitá, na to ale v časech války není prostor. Je potřeba rychlá a přímočará pomoc – přímé čáry, které však časem rozkvetou do své tradiční podoby. Stejně jako tato země. 

Další informace najdete na FB události: https://www.facebook.com/events/828218405426670

Comments

comments

Vyhledat