Pondělí v Drážďanech: Navštivte úžasný zámek, je tam překvapení

Rüstkammer, Staatliche Kunstsammlungen Dresden, Photo: Elke Estel/ Hans-Peter Klut
Rüstkammer, Staatliche Kunstsammlungen Dresden, Photo: Elke Estel/ Hans-Peter Klut

Je docela možné, že se v této části roku (nebo kdykoli jindy) ocitnete v Drážďanech. Možná vás tam zavedou nákupy a možná bude pondělí. Shoppng vás neláká a raději byste za uměním? Máme tip na krásné místo.

Zámek Residenzschloss je dostupný pěšky, jako většina drážďanských památek. Zavřený je v úterý. Všechny ostatní dny tam můžete obdivovat rozmanité poklady včetně nednoho obzvlášť působivého: Obrovský stan v rámci Türckische Cammer, což je nádherná orientální sekce, kde jsou shromážděny osmanské artefakty získajé jako diplomatické dary, ale i nákupy (více informací v němčině zde).

Uvidíte pohádkové zdobné umělecké kusy udivující řemeslnou dokonalostí, ale nejvíc pohádkový je 20 metrů dlouhý, 8 metrů široký a 6 metrů vysoký stan, kzerý působí jak z pohádky. Můžete se v něm procházet a představovat si, jaká se zde konala setkání a jak dlouho asi trvalo tu nádhernou věc ušít, pošít, dozdobit. Stan je ve skvělém stavu a můžete se kochat zblízka.

TürckischeCammer three masted tent
foto: Fotofreund123 [GFDL  or CC BY 3.0], from Wikimedia Commons

Zámek obsahuje i mnoho dalších krásných věcí, doporučujeme třeba velice detailně zdobené slavnostní oděvy místních mocipánů či spousty dalších předmětů, ale ten stan je prostě jedinečný.

Residenzschloss – Türckische Cammer

https://ruestkammer.skd.museum/ausstellungen/tuerckische-cammer/

Taschenberg 2 |

01067 Dresden

Otevřeno: denně kromě úterý 10-18

www.skd.museum |

Facebook | twitter |  Instagram

stránka na Tripadvisoru

Comments

comments

Vyhledat