Poslechněte si Poodle Tales Radka Horáčka

Autorský queer-popový projekt, který se otevřeně hlásí k současným LGBTQ+ tématům a vztahům mezi neheterosexuálními lidmi, to jsou Poodle Tales Radka Horáčka. Výrazné texty obsahují především nadsázku a humor. Přidáme-li sytý, vyzrálý hlas a projev interpreta, jedná se v kontextu české queer tvorby o netradiční projekt.

„Potřebuji zajímavý příběh, ať už můj, nebo mých přátel. Text si v hlavě napasuji na nějakou stávající melodii, kterou pak společně se skladatelem přepíšeme a vytvoříme hudební linku přímo pro moje slova“, říká reklamní profesionál, pro kterého je hudba celoživotní vášní. Což potvrzuje i Radkovo další angažmá. Pravidelně ho můžeme potkávat na vlnách legendárního Rádia 1 – Teplý proud Radka Horáčka je hudební pořad o popové muzice a queer tématech.

Nese deska nějaké zásadní poselství? „Přemýšlím o tom u každé písničky. Ale spíš ne, netvořím s úmyslem žádného velkého aktivistického či politického poselství, přestože je u nás otevřená queer tvorba vnímaná stále i jako politický manifest. Ale můj primární záměr to nebyl. Já budu rád, když posluchači díky mým písničkám trochu nahlédnou do života teplých lidí, protože moje písničky jsou reálné příběhy z našeho života,“ říká Radek Horáček, který je mimo jiné jedním ze spoluzakladatelů Prague Pride.

„…celá moje tvorba je divná… queer…“

A proč Poodle Tales?  „Léta jsem měl velkého pudla. Mireček byl můj stín, všude chodil se mnou. Občas jsem si všiml, že lidi mívají totožné předsudky vůči velkým pudlům, stejně jako vůči queer lidem, viděl jsem tam zajímavou paralelu… Proto Poodle Tales“, odpovídá Radek.

EP vznikalo v průběhu roku 2022 v Praze, Bratislavě a Brazílii a podíleli se na něm kromě Miss Petty i mladí slovenští hudebníci Samuel Hošek a Adrián Líška a brazilský queer producent Kylan.  Vizuálně desku doprovodí fotografie od fotografa Iuriho Ladutka, dvakrát nominovaného na cenu Grand Czech Design a také hudební videoklip k písni Pudřenka Mařenka. Ten vznikl na sklonku minulého roku a režie se ujal queer umělec a režisér JQr a společně s Radkem v něm účinkuje queer fotografka Dorota Franková. Jako hosté a spoluautoři se zúčastnili Miss Petty, Kylan Music, Samuel Hošek, Adrián Líška a Miss Petty

Celé album je možné streamovat na Spotify, Apple Music, Tidalu a všech ostatních platformách.

 

Youtube: https://www.youtube.com/@raaaaadja99

Web: https://www.radio1.cz/dj/radek-horacek/   https://www.radio1.cz/porad/teply-proud/

FB: https://www.facebook.com/radek.horacek.9

Instagram: https://instagram.com/poodle_tales

Comments

comments

Vyhledat