„Potřebujeme pravdu, solidaritu, strategii a odpovědnost,“ zaznělo na konferenci Forum 2000

foto Forum 2000
foto Forum 2000

Dnes ve 20 hodin skončil první den konference Forum 2000, která se v letošním roce zabývá dramatickými následky pandemie, hrozícím podlomením mezinárodního řádu či závažným narušováním sociálních a politických pořádků prostřednictvím technologií. 

Jak ochránit demokracii

„Jedním z nejdůležitějších problémů, které musíme v průběhu této pandemie vyřešit, je to, jak ochránit náš demokratický systém a způsob života. Proto je toto setkání Forum 2000 tak důležité,“ prohlásila během své řeči na úvod konference tchajwanska prezidentka Cchaj Jing-wen. Na její slova pak navázal profesor evropských studií na Oxfordské univerzitě Timothy Garton Ash„Znovu jsme se ocitli v temných, obtížných a skličujících dobách. Ale pokud si uchováme tuto čtveřici – tedy pravdu, solidaritu, strategii a odpovědnost – máme před sebou i jasnější časy.“

V nadcházejících dnech na konferenci vystoupí vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, bojovník za lidská práva a aktivista Garry Kasparov, americký ekonom Jeffrey Sachs a řada dalších významných osobností. Jejich seznam najdete pod tímto odkazem:

http://bit.ly/Forum2000speakers2020  

Letošní, již 24. ročník konference Forum 2000 probíhá ve dnech 12. – 14. října 2020 vzhledem k situaci kolem pandemie covid-19 online. Široká veřejnost tak má možnost sledovat prostřednictvím streamů desítky přednášek a diskuzí, které se zabývají společenskými a ekonomickými výzvami, rostoucím populismem a nacionalismem nebo zásadními změnami v digitálním prostoru, a to hned několika způsoby. Vybrané diskusní panely jsou v reálném čase streamovány na zpravodajských serverech Aktualne.cz, Ceskenoviny.cz a iHned.cz. Kompletní program veřejné části konference je pak streamován přímo na webu www.forum2000.cz a Facebookové stránce nadace Forum 2000 (@forum.2000). Celá konference probíhá v anglickém jazyce.

Program konference najdete (pouze v anglickém jazyce) pod tímto odkazem:

http://bit.ly/Forum2000program2020  

Comments

comments

Vyhledat