Prague Music Performance zve ve čtvrtek na site-specific poctu průkopníkům minimalismu

Gareth Davis / Foto Bas De Brouwer
Gareth Davis / Foto Bas De Brouwer

Již 4. května otevře v DOX+ letošní ročník Prague Music Performance mimořádný site-specific koncert věnovaný průkopníkům minimalismu. V podání hvězdné sestavy hudebníků působících v řadě mezinárodních experimentálních formací v čele s basklarinetistou Garethem Davisem zazní skladby světoznámých minimalistů Terryho Rileyho a La Monte Younga.

Koncert navazuje na loňské provedení rozsáhlé skladby Karlheinze Stockhausena a opět si klade za cíl narušit konvenční bariéru mezi umělcem a publikem. „Chceme návštěvníkům dopřát co nejvíce svobody. V průběhu koncertu se mohou volně pohybovat nebo se uvelebit na připravených polštářích, vypnout ratio a nechat se hudbou zcela pohltit,“ vysvětluje Jan Bartoš, ředitel Prague Music Performance. „Pro mě má prostor vliv na to, jak publikum koncert vnímá. Posluchač se může cítit uvolněněji v prostředí, které je méně konzervativní, vnímá zvuk z jiné pozice nebo jednoduše vnímá fyzičnost samotného prostoru. Snažím se vnímat prostor jako aktivního člena vystoupení,“ dodává Gareth Davis.

Na čtvrteční koncert si Gareth Davis přizval jednoho z nejkreativnějších muzikantů na poli experimentální elektroniky Robina Rimbauda (Scanner), skladatele a hráče na alpský roh a trombon Rolanda Dahindena, houslistku Agathe Max, violoncellistu Pau Solu Masafretse, hobojistu Arthura Klaassense, baskytaristu Johna Eckhardta, flétnistu Daniela Havla a perkusistu Martina Švece.

Kronos Quartet v Kostele U Salvátora

Už příští  týden, 10. května, zve Prague Music Performance zve do Kostela U Salvátora na koncert proslulého smyčcového kvarteta Kronos Quartet, které letos slaví padesáté výročí působení na hudební scéně, a Ireny a Vojtěcha Havlových.

   

Vstupenky a více informací na www.pmpif.org.

 

Comments

comments

Vyhledat