Praha nabízí návštěvníkům prakticky vše, na co si lze vzpomenout

Praha (foto Olga Lioncat/pexels)
Praha (foto Olga Lioncat/pexels)

Hlavní město České republiky se od zbytku země v mnohém liší. Praha má rozvinutý cestovní ruch, gastronomii, nejrůznější služby, obchody i kulturu. Není divu, že pojem „Prague“ je ve světě mnohem známější než „Czechia“. Co všechno v Praze návštěvníci najdou?

Světoznámé památky

Nemůžeme začít ničím jiným než tím hlavním, kvůli čemu většina návštěvníků do Prahy přijíždí. Rozsáhlé historické centrum města nabídne široké spektrum památek od těch nejstarších, ke kterým patří například ikonický Karlův most, až po relativně moderní (a přesto již památkově chráněné) činžovní domy, které dodávají i širšímu centru Prahy nezaměnitelnou atmosféru. Kromě těch nejrušnějších turistických uliček všem doporučujeme „ztratit“ se v rezidenčních čtvrtích centra města a zatoulat se třeba do malebné kavárny či restaurace.

Praha je plná skvělého jídla

Právě gastronomická scéna se v Praze oproti zbytku republiky poměrně zásadně liší. Pouze v Praze lze nalézt restaurace, které obstojí ve světové konkurenci. Jen v hlavním městě a jeho blízkém okolí lze například najít podniky, které v minulosti zaujaly i ty nejnáročnější recenzenty z Michelinského průvodce.

Kromě luxusních podniků ale Praha dokáže nabídnout i vysoké počet restaurací, barů a kaváren, které jsou cenově dostupné běžným lidem, avšak nabízí nevšední chutné pokrmy, přívětivý servis a příjemné prostředí.

Mladší lidé hledají především zábavu

Praha ale zdaleka není jen městem turistů z Asie či turistů-seniorů z Evropy. Jde také o kulturní a zábavní centrum. Například na rozlučky se svobodou se v posledních letech začaly do Prahy slétat mladí lidé z nejrůznějších koutů Evropy – především pak z Německa a Velké Británie.

Tito návštěvníci si mohou užít široké spektrum atrakcí od bungee jumpingů přes paintball či jízdu v motokárách až po střelnici. Možnosti jsou v Praze prakticky neomezené a na území města či v jeho okolí někdo provozuje prakticky libovolnou aktivitu, která vám přijde na mysl.

Kromě komerčních areálů ale Praha doslova překypuje veřejnými parky, které jsou pro podobné zábavy jako dělané. Mnoho z nich dokonce nabízí veřejné zázemí pro grilování. Proč tedy rozlučku nezahájit právě zde?

Následně může být rozlučka se svobodou v Praze zakončena v některém ze stovek barů či v jednom z nespočtu klubů, které lze v nočních hodinách v Praze navštívit.

Čím ještě Praha vyniká?

Svým způsobem by šlo říct, že Praha není v ničem na světě nejlepší, ale ve všem je skvělá. Zmiňme jako příklad veřejnou dopravu. V Praze možná není nejvíce linek metra, jednotlivé soupravy jsou pak staršího data a stále jsou řízené lidmi. Celý systém veřejné dopravy ale funguje dokonale a metrem, tramvají či autobusem se v Praze během několika desítek minut dostanete prakticky kamkoliv. Málokteré město na světě – včetně těch největších a nejbohatších – má, hodnotíme-li jej jako celek, podobně kvalitní systém MHD. To ocení rezidenti i návštěvníci města. Praha vyniká i svou bezpečností, množstvím pracovních míst a dalšími aspekty. 

Comments

comments

Vyhledat