Právě vychází vánoční album Osamělých písničkářů s názvem Šťastné a Osamělé

Právě vychází nové album netradičních vánočních písní Osamělých písničkářů s názvem Šťastné a Osamělé.

Ukolébavka pro Jidáška, uprchlíci bez dokladů a náhlá metelice namísto rolniček, vánoček a třpytivého sněhu.

Písničkáři různých generací a jejich autorské písně s vánoční tématikou vstupují na scénu v době, kdy téma osamělosti je v naší společnosti velmi aktuální.

Na druhé společné album Osamělých písničkářů Šťastné a Osamělé vybral Jan Jeřábek patnáct písní s vánoční tematikou od následujících autorů a zároveň interpretů: Jan Burian, Jakub König (Kittchen), Michal Bystrov, Karel Diepold, Jan Jeřábek, Filip Pýcha, Jiří Smrž, Dagmar Andrtová – Voňková, Jiří Konvrzek, Martina Trchová, Martin E. Kyšperský, Petr Linhart, Marka Míková, Petr Nikl, Petr Váša

K volnému sdružení Osamělých písničkářů založenému v roce 2002 Janem Burianem se hlásí několik desítek hudebníků a textařů, kteří ctí svou uměleckou disciplínu v době, jež preferuje mnohdy spíše spotřební druh hudby, zvuků a slov, leckdy jen vyplňujících prostor mezi reklamou a zprávami. „Osamělí“ navazují na nejlepší tradice písničkářského sdružení Šafrán, které v jiné době a za jiných podmínek inicioval Jaroslav Hutka.

Nejedná se o tradiční vánoční album ani o sbírku koled. Album představuje spíše pohled autorů na téma Vánoc mnohdy z nečekaných úhlů.

Vydává nakladatelství Galén.

 

https://www.osamelipisnickari.cz/

Comments

comments

Vyhledat