Pražská skupina Lab on Fire vydává nový singl Connection Failed i jako NFT

Lab on Fire
Lab on Fire


Pražská hudební formace Lab on Fire vydává  nový singl Connection Failed s videoklipem  od fotografky-režisérky Natálie Denkr s bratrem Maxmilianem za kamerou.

O cover singlu včetně animace pro NFT  se postaral výtvarník Prokop Bartoníček.  Mastering probíhal v režii Johna Davise  v londýnském studiu Metropolis.

Connection Failed je klasický lovesong  v charakteristickém duchu naší kapely,  vyjadřující zvláštní vzduchoprázdno, pocit  vyčpělosti, nesnesitelnost bytí a další stavy,  které nastávají po rozchodu,” říká zpěvák  Proki Pivoňka.

Výtvarník Prokop Bartoníček má zkušenosti  s non-fungible tokeny od roku 2020, kdy bylo  vydraženo dílo kolektivu Aeon, jehož je předním  zástupcem, za 3.33 ETH.

„Pro nový singl kapely Lab on Fire jsem  záměrně používal útržky grafických návrhů ze  sítě. Zkombinoval jsem tak dostupné podklady  v roztomilý přístroj, který připomíná jeden z  mnoha současných elektronických nástrojů.  Kapela hraje sladké „náladovky“, jejich NFT  je tedy fantaskním generátorem nálad,” říká  Prokop Bartoníček a dodává:  

„Poslední měsíce se hodně skloňuje  neekologičnost této technologie. Rozvoj většiny  nových technologií (a síť Ethereum není  výjimkou) se neobejde bez negativních vlivů na  přírodu. V blízké době očekáváme přechod z  technologie ‚proof of work‘ na ‚proof of stake‘, s  poklesem energetické zátěže o 95 %.  Osobně věřím v nový, lepší a ekologičtější svět,  jehož neodmyslitelnou součástí je i krypto.  To, že se nám nyní krypto-svět jeví především  jako trh s předraženými nálepkami ze žvýkaček,  mnohdy kolidujícími s autorským právem, je  porodní bolest. Stvořily se úplně nové hodnoty,  které pochopitelně kolidují se vším starým.” 

Nový singl Lab on Fire oficiálně představí  publiku ve středu 30. června od 18 hod během  performance v galerii Ex Post v Příčné ulici  v centru Prahy. 

Singl vychází na Spotify, iTunes a obvyklých  hudebních platformách.

Lab on Fire tvoří autorské duo Jan Kleník a Proki Pivoňka.

Na písni Connection Failed se instrumentálně  podíleli kytaristé Yarda Helešic, Martin Přikryl a bubeník Jiří Stivín.

V květnu 2021 skupina Lab on Fire podepsala  exkluzivní smlouvu s hudebním labelem  Musicraft.

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=t2-KIbRNCF0

Videoklip Connection Failed po premiéře  na ostatních platformách:

https://musicraft.ffm.to/y93en2j

 

Comments

comments

Vyhledat