Pražská vaudeville v podání Geislerové, Polívkové, VOSTO5 či Zbrožka

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Aňa Geislerová, Anna Polívková, Holektiv, Squadra Sua, VOSTO5 a další umělci české avantgardní scény vystoupí na 37. ročníku Festiválku Jsme spokojenej. Ten se po pěti letech vrací na scénu a poprvé ve své historii bude pod širým nebem. Pohybové divadlo, stand-up comedy, pantomima, improvizace a hlavně spousta humoru, tak bude vypadat sobotní večer 18. června v Holešovické šachtě.

Jste příznivci pohybového divadla, stand-up comedy, pantomimy a improvizace? Pak si určitě nenechte ujít festiválek Jsem spokojenej na vzduchu. Jednovečerní přehlídky mimů, herců a improvizátorů se zúčastní desítka umělců. V Holešovické šachtě vystoupí v úterý 18. června od 20.00 hodin například Anna Polívková, divadlo VOSTO5, Holektiv, Martin Zbrože, Squadra Sua, Dora Sulženko Hoštová, Tomsa Legierski, novozélandský mim a performer Trygve Wakenshaw a řada dalších. Všichni účinkující mají na své vystoupení přesně 9 minut a 18 sekund, během kterých musí ztvárnit zadané téma. Součástí večera bude také promítání dokumentu Petr Pachl v neděli narozený, o hudební opening se postará Iby Pop.

„Na jednom podiu se společně potkají herci a umělci ze všech oblastí alternativního divadla. Letošní 37. festiválek pořádáme po pětileté pauze, novým místem pražského vaudeville se stane Holešovická šachta. Festiválek bude poprvé open air a máme velkou radost, že se jsme se na spolupráci domluvili,“ říká Adam Halaš, zakladatel festivalu a principál, který vás provede celým večerem. „Mým cílem je současnou pantomimu ukázat širšímu publiku, pobavit je, představit mladé umělce a ukázat, že tento žánr se neustále vyvíjí a prolíná do dalších divadelních, tanečních a artistních proudů! Také bych rád inspiroval mé kolegy, studenty a další umělce ke vzniku nových divadelních počinů v oblasti pantomimy, klaunerie a pohybového divadla,“ vysvětluje Adam Halaš, proč tento žánrový festival před mnoha lety vzniknul.

Jména všech potvrzených účinkujících dávají už dopředu tušit, že si tenhle večer rozhodně užijete! Vstupenky lze koupit v síti Goout nebo na místě. Cena vstupného je 350 Kč. Více informací najdete na www.holesovickasachta.cz

Vstupenky: https://bit.ly/2wgSB62

Comments

comments

Vyhledat