Pražské Quadriennale představí hvězdy i mladé tvůrce

Země a regiony - Utopian Fashion ARMENIA 1 - foto PQ
Země a regiony - Utopian Fashion ARMENIA 1 - foto PQ

Čtrnáctý ročník největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie se odehraje od 6. do 16. června 2019 v prostorách pražského Výstaviště.

Během 11 dnů nabídne Pražské Quadriennale expozice ze 79 zemí, více než 800 umělců z celého světa a přes 600 performancí, workshopů a přednášek. Mezi hlavními hvězdami je například ilustrátorka Olivia Lomenech Gill, italský operní režisér a scénograf Stefano Poda, či audiovizuální umělec Romain Tardy.

Young businessman kneeling with his head in a hole in the sand. Země a regiony – Maďarsko. Foto PQ.

Programem celého PQ se prolínají tři tematické okruhy: Imaginace, Proměny a Reflexe. PQ představí tři soutěžní výstavní sekce: Výstava zemí a regionůStudentská výstava Výstava divadelní architektury a prostoru.

Nebudou chybět ani performativní projekty ve veřejném prostoru – Formace Site specific festival

Fragmenty představí ikonické objekty a artefakty. Audiovizuální projekt 36Q° ovládne Malou sportovní halu. Studio PQ ukáže práce začínajících mladých tvůrců. V rámci PQ Talks se budou konat přednášky a diskuze s hvězdami světového divadla a scénografie. Připraven je i dětský program PQ dětem. Slavnostní zahájení proběhne 5. června v prostorách Výstaviště. Aktuální informace najdete na www.pq.cz.  

 

Studentská výstava – Nour Sherif – Egypt – foto PQ

Comments

comments

Vyhledat