Preciosa a Christian Cowan zachytili proměnu prostého roucha ve vrcholně zdobný oděv

preciosa.com
preciosa.com

Preciosa Components představí módním profesionálům v Miláně inspirační kolekci Metamorphosis. Jejím autorem je Christian Cowan, kterého CFDA (Americká komora módních návrhářů) a Vogue Fashion Fund prohlásili jedním z deseti nejlepších amerických návrhářů.

preciosa.com

„Pracovat v prostředí nového aplikačního centra Preciosy bylo nesmírně inspirující, mohl jsem sledovat všechny komplikované procesy, které za výrobou křišťálu stojí, nebo vyzkoušet řadu materiálů, s nimiž jsem dosud nepracoval,“ popsal přípravu kolekce Christian Cowan. V Křišťálovém údolí několik dnů pracoval na posledních detailech kolekce, v níž krok za krokem představuje bezbřehé možnosti zdobení křišťálem – od jemných detailů po absolutní „krystalizaci“. 

V kolekci nazvané Metamorphosis využil novinky, které Preciosa nyní představí v Miláně: jedinečnou křišťálovou síť, křišťálové transfery, kovové křišťálové pletivo a jemné křišťálové plátno. 

Inspirace kampaně Metamorphosis pramení z proměny přítomné v přírodě i z filosofických teorií. Krok za krokem tak obrazně přechází z prostého roucha k zdobné nádheře. Cowanovu kolekci tvoří série oděvů, které lze vrstvit či využít samostatně. Pomyslným počátkem je body s rukavičkami z křišťálové sítě, druhou fází proměny jsou Cowanovy emblematické minišaty s obří mašlí posetou transfery z šatonových růží Maxima v barvě růžového opálu, což jsou vůbec nejtřpytivější kameny ve své kategorii na světovém trhu. Následně Cowan na šaty navlékl mohutný mantel z křišťálového pletiva – tisíců šatonů v kotlíku spájených dohromady, aby vytvořily celistvé pláty podobné kroužkové zbroji. Vrcholem je průhledná pelerína z PVC zdobená květy z křišťálového plátna. „Díky tomu, že z křišťálového plátna lze vyřezat laserem takřka jakékoli tvary, vytvořil jsem sérii květů inspirovaných 60. léty,“ popsal Cowan.

Kolekce představuje takové produkty, které módní průmysl může dokonale upravovat podle potřeb každé značky či designéra na míru a podporovat tak vlastní unikátní rukopis. V průběhu loňského roku se naše týmy zaměřily na přípravu produktů s co největší přidanou hodnotou pro každého z našich zákazníků. Proto v kampani představujeme právě produkty na míru, které šetří čas a pomohou zcela minimalizovat odpad, vysvětluje ředitel rozvoje obchodu a marketingu Preciosy Components Jan Štiller. V rámci těchto změn také rozšiřujeme nabídku v rámci designové a aplikační podpory a stále vylepšujeme naše aplikační centrum. 

Christian Cowan nejprve modely z kolekce Metamorphosis předvedl coby součást přehlídky na New York Fashion Weeku. Z Milána, kde se Preciosa Components prezentuje na veletrhu Lineapelle od středy do pátku, zamíří následně do Asie.

Comments

comments

Vyhledat