Představuje se nová pražská kapela death by ren

foto death by ren
foto death by ren

death by ren je mladá pražská alternativní kapela. Propojuje melodické kytary a temnější syntezátorové plochy s fúzí živých bicích a samplovaných beatů. Přes ně zní zastřený  hlas modrovlasé zpěvačky.

„Název kapely death by ren se nese v duchu mýtů a pop-kulturních odkazů. Jednoho dne přišel bubeník Nick s novým beatem a popsal ho následovně: „Představ si tu soubojovou scénu z Kill Billa – O-Ren Ishii proti bandě Crazy 88 – ve slow-motionu! Něžnej masakr. Ren je japonsky láska nebo leknín. Zabít tě může oboje!“,“ říká kapela.

Začátky kapely se datují do roku 2017, kdy, jak dnes říkají, „Kytara potkala buben“. Lukáš s Nickem si tehdy prostě padli do noty a po pár dnech spolu začali skládat. Jenže, kdo by to měl všechno odzpívat? Kluci to vyzkoušeli s několika frontmany, ale k „matchi“ bohužel ani jednou nedošlo. A to až do roku 2019, kdy Nick dostal kontakt na Lucii od basáka její tehdejší kapely. V pátek jí poslali demo skladby, na které za pouhé dvě hodiny odpověděla dokončenou skladbou. Jmenuje se pylons a vy si ji budete moci pustit na chystaném EP. Všichni tři si prošli několika kapelami a vyzkoušeli si spoustu stylů, dokud svou společnou řeč nenašli právě v death by ren.

Debutový singl Hopeless vychází 25.6.

Kapelu můžete sledovat na fb https://www.facebook.com/deathbyren/

Comments

comments

Vyhledat