Přijíždí Sam Lee, oceňovaný zpěvák, sběratel lidovek a ekologický aktivista

V úterý 11.10. vystoupí v Kasárnách Karlín Sam Lee & Band feat. Bernard Butler (ex-Suede). SAM LEE má na britské hudební scéně jedinečné postavení. Je uznávaným a mnohokrát oceněným zpěvákem a sběratelem lidových písní Velké Británíe, včetně britských Travellers, ekologickým aktivistou, přednáší o lidové hudbě na londýnské Royal College of Music a coby zakladatel/ředitel The Nest Collective také promotérem, propagátorem a hybatelem britské folkové a world music scény. Svými úpravami vdechuje starým lidovkám nový život a zprostředkovává jejich pozapomenutou krásu novým posluchačům.

Jeho první album „Ground Of Its Own“ z roku 2012 bylo nominováno na Mercury Music Prize. Skladba ‚Lovely Molly‘ z druhého alba získala hlavní cenu BBC Radio 2 Folk Award za nejlepší tradiční skladbu. V roce 2016 byl Sam jmenován umělcem roku v Songlines Magazine Awards a ve stejném roce napsal a nazpíval hlavní píseň pro hollywoodský film Guye Ritchieho „Král Artuš“: Legenda o meči“.

Na albu “Old Wow”, které vyšlo v předvečer pandemie, použil poprvé elektrickou kytaru, na kterou hraje producent alba Bernard Butler (Suede). Speciálními hosty jsou Elizabeth Fraser (Cocteau Twins, Massive Attack), Cosmo Sheldrake & Caoimhin O’Raghallaigh (The Gloaming). V září 2021 vyšla aktualizovaná verze “Old Wow+”, která obsahuje 6 nových bonusových skladeb, včetně vystoupení pro English Heritage ve Stonehenge a také záznam z jeho každoroční akce „Zpívání se slavíky“. Příběh slavíka vypráví Sam Lee v knize “The Nightingale”, kde odhaluje v detailech zpěv, životní prostředí, vlastnosti a způsob migrace tohoto ptáka, stejně jako problémy životního prostředí, které ohrožují jeho existenci.

Sam je zakladatelem a členem skupiny Music Declares Emergency a úzce spolupracuje s Extinction Rebellion.


Sam Lee & Band feat. Bernard Butler (ex-Suede)
PRAHA, KASÁRNA KARLÍN
11.10.2022  20:00
Vstupné/Tickets: 330/400 Kč
Vstupenky na GoOut       FB událost

Comments

comments

Vyhledat