Přímý přenos derniéry inscenace Korespondence V+W z Divadla Na zábradlí uvidí fanoušci v kinech po celé ČR

Divadlo Na zábradlí se po deseti letech loučí s úspěšnou inscenací Korespondence V+W v režii Jana Mikuláška. Ve spolupráci s filmovou distribuční společností Aerofilms bude vyprodanou derniéru
27. června zároveň živě přenášet do kinosálů po celé republice. Aerofilms tak navazuje na divácky historicky nejúspěšnější přímý přenos do kin, kterým byla derniéra inscenace Dejvického divadla Ucpanej systém, a nabízí divákům možnost znovu vidět na velkých plátnech po celé zemi další legendární inscenaci. Předprodej vstupenek je zahájen.

Kultovní inscenace Korespondence V+W režiséra Jana Mikuláška byla jednou z těch, které současné vedení Divadla Na zábradlí Petr a Dora Štědroňovi po nástupu do funkce v roce 2013 přivezlo s sebou do Prahy ze svého dosavadního působiště v brněnské Redutě. Jevištní adaptace rozsáhlých dopisů, jež si komici vyměňovali od Voskovcovy emigrace až do smrti, slavila za bezmála deset let a necelých dvě stě repríz úspěch nejen na domácí scéně, ale i po celé republice a na řadě zahraničních festivalů, ať už v Polsku, Maďarsku, Belgii či v USA. Její derniéra, která proběhne v úterý 27. června, je v tuto chvíli již beznadějně vyprodaná. Divadlo Na zábradlí ale spojuje své síly s filmovou distribuční společností Aerofilms a poslední uvedení oblíbené divadelní inscenace tak bude živě přenášeno do kinosálů po celé republice. 

Společnost Aerofilms dalším derniérovým přímým přenosem zároveň navazuje na rekordní úspěch promítání inscenace Ucpanej systém v podání souboru pražského Dejvického divadla. Zájem kinařů i diváků dokazuje fakt, že je v tuto chvíli do přenosu derniéry zapojeno téměř 80 kin po celé republice a další stále přibývají – na Korespondenci V+W se tak diváci budou moci podívat 27. června od 19:00 nejen v pražských kinech od Lucerny, přes Světozor až po Bio Oko, ale také například v brněnském Univerzitním kině Scala, hradeckém Bio Central nebo v sálech v menších městech v Roudnici nad Labem, Havlíčkově Brodě či v jihomoravských Ivančicích. Dále se do projekcí zapojí i kina sítí Cinestar, Cinema City a Premiere Cinemas a několik divadelních domů. Vstupenky jsou již v prodeji na webu Aerofilms. 

Korespondence V+W zachycuje postavy Jiřího Voskovce a Jana Wericha v letech 1948–1980. Staří přátelé a nerozluční umělečtí partneři čelí nejen odloučení z důvodu Voskovcovy emigrace, ale i s věkem se zhoršujícímu zdraví či rodinným tragédiím. O tom, že se nesmazatelně vryla do dějin současného českého divadla svědčí i neutuchající divácký zájem i hurónský potlesk po každém uvedení.Je naprosto skvělé a pro nás fascinující, že i navzdory tomu, že se jedná o smutnou inscenaci zachycující život stárnoucích komiků a období jejich nastupujících nemocí a dalších životních strastí, dočkala se takového zájmu a diváckého ohlasu,“ říká dramaturgyně inscenace a umělecká šéfka Divadla Na zábradlí Dora Štědroňová. V titulních rolích po celá léta excelují Jiří Vyorálek a Václav Vašák, které doplňuje Anežka Kubátová v roli Werichovy ženy Zdeničky. Svou hvězdnou jízdu zakončí herecká trojice jubilejní 200. reprízou od počátku uvádění inscenace v Divadle Na zábradlí. S proslulou scénou i jejími fanoušky se tak rozloučí legenda, na niž se bude ještě dlouho vzpomínat.

Seznam kin, kde přímý přenos derniéry proběhne najdete zde.

Comments

comments

Vyhledat