Prodlužte si dovolenou na EURO 2024: Objevujte německé vinice obytným vozem

Letošní EURO je v plném proudu a fotbaloví fanoušci z celé Evropy zaplavují stadiony po celé zemi. Pokud jste jedním z šťastlivců, kteří si užívají atmosféru šampionátu, proč neprodloužit dovolenou a nevydat se objevovat krásy německých vinic? Přinášíme vám několik tipů, kam se vydat obytným vozem, abyste si užili nejen fotbal, ale i výborné víno a krásnou přírodu.

Malebné vinařské městečko Rüdesheim am Rhein je jedním z nejkrásnějších vinařských městeček v Německu. Leží na pravém břehu Rýna a je známé svou bohatou historií a nádhernými vinicemi. Tato destinace je ideální pro milovníky vína a historie. Hlavní ulice Drosselgasse je lemovaná bary, kavárnami a vinařstvími, které mají opravdu unikátní atmosféru. Historický význam města dokládají tři hrady a lanovka vedoucí ke slavnému památníku Niederwalddenkmal.

Jednou z hlavních atrakcí městečka je lanovka, která vás vyveze nad vinice až k památníku Niederwald. Lanovka je v provozu denně a v letních měsících má prodloužený provoz. Další možností je plavba lodí po Rýnu, která trvá asi 1,5 hodiny a nabízí pohledy na romantické hrady a památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kde nocovat v obytném voze? 

Ať už dáváte přednost kempům, nocování na stellatze nebo vám stačí přespat na parkovišti, v této oblasti si najdete místo, kde se budete cítit dobře. Přímo v Rüdesheim am Rhein je možné využít stellplatz Ebentaler Hof. Parkovat budete na farmě, konkrétně v jabloňovém sadu, který je obklopený lesem. Nedaleko od vás budou osli, poníci, kozy nebo ovce. Pokud hledáte klid a přírodu, právě jste našli ráj na zemi. 

Pokud dáváte raději přednost kempu, můžete od května do 3. října využít Campingplatz Rüdesheim am Rhein, který je v provozu od roku 1949. Areál najdete přímo na Rýně asi 800 metrů od centra města. Atraktivní prostředí v centru dění nabízí parcely s elektřinou a několik míst s přípojkou na vodu a odpady. Kemp nabízí mimo jiné kiosek i terasu s barem. Nedaleko je vyhřívaný venkovní bazén.

Nocovat můžete také mezi Rüdesheim am Rhein a Geisenheimem. K dispozici je stellplatz Rheingau Bad, kde lze zůstat až tři dny. Platí se za 24 hodin 8,5 EUR jednoduše v automatu. Problém není přijet ani mimo otevírací dobu bazénu. Jen je nutné si parkovací lístek dokoupit později.

Vinařská oblast Rheingau

Rheingau je jednou z nejvýznamnějších vinařských oblastí na světě, kde se vinná réva pěstuje už více než dva tisíce let. Městečko Rüdesheim je obklopené vinicemi, které spadají k Rýnu, a nabízí skvělou příležitost k ochutnávce místních vín.

Co nevynechat v Rheingau? 

Kromě návštěvy Rüdesheimu doporučujeme výlet do města Eltville am Rhein, které je známé svými růžovými zahradami a vinařskými festivaly. Dalším zajímavým místem je město Wiesbaden, kde můžete navštívit místní trhy a ochutnat místní vína.

Během EURO 2024 můžete nejen fandit svému týmu, ale také objevovat krásy německé krajiny a vinařských oblastí. Ať už jste milovníkem vína, historie nebo přírody, Německo má co nabídnout. Tak neváhejte a prodlužte si dovolenou v Německu. Zavítejte obytným vozem třeba od campiri.com do vinic, ochutnejte místní vína a užijte si krásné letní dny v jedné z nejkrásnějších zemí Evropy.

Comments

comments

Vyhledat