ProFIdivadlo uvede inscenaci C. Higginse „Harold a Maude“

Nápadnice (Katarína Nahálková) s Haroldovou matkou (Terezie D. Běčáková) a Haroldovou rukou
Nápadnice (Katarína Nahálková) s Haroldovou matkou (Terezie D. Běčáková) a Haroldovou rukou

ProFIdivadlo v letošním roce uvádí jako svou 25. hru C. Higginse „Harold a Maude“. Kterou uvede v premiéře 17. května na Fakultě informatiky. 

Tato románová a filmová klasika sleduje neobvyklý vztah mezi dvěma lidmi s výrazným věkovým rozdílem, který se setkává s nepochopením a kritikou okolí. Harold je mladý muž posedlý smrtí a předstírající vlastní sebevraždy před svou bohatou a chladnou matkou. Spřátelí se ale s osmdesátiletou Maude, která má na život neobvyklý pohled a do Haroldova melancholického světa přináší světlo a naději. Společně si pak začínají užívat život plný volnosti, radosti a spontánnosti.

ProFIdivadlo je studentské divadlo založené v roce 1998. Přestože vzniklo jako recese několika informatiků, tak se v průběhu času zformovalo do klasického divadla otevřeného všem studentům (nejen) Masarykovy univerzity. 

Přestože se realizační tým ProFidivadla každým rokem proměňuje, jeho členové se nebojí změn a nových nápadů. Jako příklad: každá z uvedených her měla vlastní scénickou hudbu avšak letos to bude poprvé, kdy hudba bude zároveň hrána během představení naživo.

Premiéra hry Harold a Maude se uskuteční 17. května v posluchárně D1 na Fakultě Informatiky Masarykovy univerzity se vstupem zdarma. Repríza s derniérou 24. května v Univerzitním kině Scala v 17:00 respektive 19:30. Rezervace na reprízu s derniérou budou spuštěny 1.5. a budou dostupné ze stránek ham.profidivadlo.cz, kde se diváci dozví vše potřebné. Celá hra trvá asi 90 minut.

 

„Harold a Maude“

ProFIdivadlo

17. a 24. května 2023

Fakulta Informatiky Masarykovy univerzity, Brno

Comments

comments

Vyhledat