Program United Islands

David Koller, foto pořadatel akce
David Koller, foto pořadatel akce

 

Festival United Islands of Prague odstartuje již tento pátek. Vstupné bude tradičně zdarma

 

Již tento víkend se v pražském Karlíně uskuteční jubilejní 15. ročník mezinárodního multižánrového festivalu United Islands of Prague. Největší hudební přehlídka v ulicích Prahy nabídne koncerty Davida Kollera, Buty nebo Vypsané Fixy i vystoupení velkých zahraničních hvězd Arcane Roots v roli hlavních hvězd festivalu.  Návštěvníkům se představí i mladé talenty ze soutěže Objevy United Islands v čele s vítěznou kapelou baset+. Festival bude probíhat od pátku 22. června do soboty 23. června, vstupné bude jako každý rok zdarma.

V rámci festivalu bude možné navštívit více než 15 hudebních scén, kde vystoupí celkem 108 interpretů. Půjde jak o ostřílené stálice české i zahraniční hudební scény, tak i o česko-slovenské objevy a vycházející zahraniční hvězdy. Hlavní program se bude stejně jako v loňském roce odehrávat v Karlíně. Křižíkova ulice a přilehlé okolí se tak během festivalového dění stane hlavní kulturní tepnou Prahy. Součástí bude opět i bohatý doprovodný program.

 

Hlavní scénu ovládnou ostřílené hvězdy i nové objevy

 

Největší české i zahraniční hvězdy budou k vidění na Karlínském náměstí, kde bude umístěna Karlín stage. V roli hlavní hvězdy zde svoji pověstnou show předvede trojice rockerů Arcane Roots z Velké Británie. Neméně zajímavá budou i vystoupení dalších zahraničních interpretů: rakouské indie rockové formace At Pavillon, mladé pop rockové kapely Vama z Rumunska, německé indie rockové pětice Leoniden a belgické trippopové party Faces on TV. Milovníci české hudby se mohou těšit na koncert stále populárnější čtveřice mladíků Ghost of You, chybět nebudou ani osvědčené hvězdy jako David Koller nebo Buty. Na velkém pódiu si jako vítěz soutěže Objevy United Islands zahraje i kapela baset+ v čele s frontmanem Janem Basetem Střítežským, kterou v pátek 22. června před zraky tisíců diváků slavnostně uvede David Koller v roli jejich „předskokana“.

 

Nabitý program slibují i další scény

 

Pořadatelé „Ostrovů“ stejně jako v předchozích letech nesází jen na hlavní pódium, ale nabízí nabitý program i na ostatních scénách. Příznivci kytarové muziky by si rozhodně neměli nechat ujít ČT art stage před Invalidovnou, kde vystoupí například Vypsaná Fixa, česko-slovenští alternativní rockeři John Wolfhooker nebo zkušená parta The Drain. Radio 1 stage se ponese na vlnách indie rockové muziky. Největšími lákadly bude rakouská kapela Hearts Hearts, uhrančivá slovenská indie elektronická čtveřice Says nebo čeští zasmušilí melodici Piano. Economia stage na Lyčkově náměstí nabídne především blues a world music. K vidění zde bude zpívající portugalský kytarista Janeiro nebo bluesmani Kiero Grande ze Slovenska. V příjemném prostředí Kaizlových sadů vyroste ČRo Jazz stage, kde mimo jiných vystoupí třeba belgická parta Nordmann nebo mexický pianista Alex Mercado. Skutečná liga stage představí nespočet talentů ze soutěže Skutečná liga. Nedaleko Karlínského náměstí vznikne Radio United Karlín. Půjde o speciální festivalové rádio, které bude vysílat živě přímo z místa, informovat o aktuálním dění a pouštět hudbu vystupujících interpretů. Součástí této scény budou také rozhovory, diskuze, přednášky a tančírna. Rovnocenným partnerem všech zmiňovaných projekcí bude i tradiční otevřená scéna Open Mike, která ukáže známá i méně známá jména a dá příležitost i odvážlivcům z publika.

 

Klubová noc jako oficiální páteční afterparty

 

Klubová noc proběhne v pátek v noci jako afterparty po skončení hudební produkce na všech open air pódiích a nabídne návštěvníkům spoustu zajímavých interpretů. Jedním z nich budou živelní rockeři Blackout Problems z Německa, kteří už mají v Čechách slušnou posluchačskou základnu. Nezapomenutelné bude jistě také vystoupení ztřeštěného tria Noisy Pots, které se vyznačuje tím, že místo klasických nástrojů používá hrnce a další kuchyňské nádoby. Nespoutanou show rozjede kontroverzní partička Bert & Friends. Program Klubové noci se uskuteční v pěti pražských klubech: Rock Café, Klub Famu, Jazz Dock, Punto a Bar Coming Soon.

 

Chybět nebude ani atraktivní doprovodný program

Doprovodný program bude během sobotního dne probíhat na více místech současně. Centrem hlavního dění bude Křižíkova ulice, která se během festivalového víkendu promění v pěší zónu. Pro návštěvníky zde bude připravena celá řada různě zaměřených aktivit. Na své si přijdou milovníci sportu, kreslení, cirkusu, filmů i vzdělávacích či kreativních workshopů. Pořadatelé nezapomínají ani na nejmenší. Děti se mohou těšit nejen na klasické hry a hračky nebo sportovní aktivity, ale třeba i na laboratoř se zábavnými pokusy.

 

Kompletní line-up naleznete na https://www.unitedislands.cz/harmonogram.

 

Comments

comments

Vyhledat