Project Pitchfork se dnes vrátí do Prahy

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

V pátek 5. dubna v Rock Café zaburácí německá tvrdě elektronická legenda a tuzemští Schwarzprior tu odehrají svou poslední letošní show.

Project Pitchfork nezahálí. Od posledního koncertu v Praze vydali čtyři řadové desky a s neztenčenou energií koncertují po celé Evropě. Zopakují mimořádně intenzivní zážitek, kdy dokázali potěšit milovníky své starší tvorby i nadchnout příznivce té aktuální?

Možná si na ten koncert z března 2014 vzpomínáte. Nečekaný kolaps schvátil večer před pražským vystoupením klávesáka Jürgena Jansena. Ještě, že „Vidlím“ předskakoval všudybyl Daniel Myer, který absolvoval turné Project Pitchfork jako předskok se svým sólovým projektem Architect! Díky tomu jsme si mohli vychutnat legendární německou partu v nečekaném složení a výrazně dlouhém setu, kdy Peter Spilles a spol. často zabrousili k hitovkám kapely z první poloviny devadesátých let.

Loni vydala trojice nová alba „Akkretion“ a „Fragment“, po kterých má přijít ještě další počin s názvem „Elysium“. Pomyslná trilogie nás má odnést kamsi daleko do kosmu, do hlubin věčnosti mezi umírající hvězdy. Kapela slibuje, že nejnovější deska nebude jen posluchačským zážitkem; má na nás působit všemi smysly, abychom materiál procítili naplno. A o tom, že Peter Spilles totéž dokáže už více než čtvrtstoletí i live, nás po čtyřech letech přesvědčí v Rock Café.

Comments

comments

Vyhledat