Projekt Štěstíčko v POP-UP Galerii AVU chce lidem vynahradit monotónnost covidové doby

Vynahradit lidem monotónnost, již mohli pociťovat kvůli omezením spojeným s pandemií Covid-19, a vnést do jejich života více radosti: to je cílem projektu Štěstíčko / Tears of Joy, kterému od 22.4. do 21.5. poskytla své prostory POP-UP Galerie AVU v Praze na Žižkově.  

 

Pandemie Covid-19 s sebou přinesla řadu změn a komplikací ve všech oblastech, uzavření galerií, kulturních, sportovních a dalších institucí ale zároveň vedlo k tomu, že řada lidí má toto období spojené nejen se ztrátou práce, ekonomickými obtížemi, zdravím, ale i s určitou monotónností či nudou. Proto se POP-UP Galerie AVU v době, kdy jsou galerie pro veřejnost uzavřené, rozhodla poskytnout svůj prostor tvůrcům projektu Štěstíčko / Tears of Joy, který by měl do našich životů vnést více radosti. 

 

„Víme, že hledáte něco pozitivního, něco inspirativního ve svém životě, zvlášť v současné zoufalé situaci, která v Česku panuje. Máme pro vás řešení! Jmenuje se Štěstíčko. Povede vás cestou dobrodružství, která dokáží změnit váš život. Možná že už nikdy nic nebude jako dřív?“ píší autoři projektu. 

 

Pokud se návštěvníci během otevírací doby v galerii zastaví, získají speciální kartu s řadou dobrodružství a úkolů, které budou plnit: některé mají vést k překonání komfortní zóny, některé pobavit, jiné umožní nový a neobvyklý pohled na každodenní život, činnosti, které děláme či prostředí, v němž se pohybujeme. 

S autory projektu Štěstíčko / Tears of Joy se bude možné setkat na závěr projektu 21.května.

https://www.youtube.com/watch?v=1Q_gsRQ8VZg
https://www.facebook.com/events/907087689848466/

 

Informace o POP-UP Galerii AVU
POP-UP Galerii AVU otevřela Akademie výtvarných umění v Praze v březnu 2021 na období jednoho roku. Její program se primárně zaměřuje na absolventky a absolventy akademie a jejich propojení se současnými studentkami a studenty, ale například i se zahraničními hosty. Více na www.avu.cz. 

POP-UP Galerie AVU
Křížkovského 10,
Praha 3
otevírací doba: úterý – sobota, 13 – 18 h
www.avu.cz

Comments

comments

Vyhledat