Prokop Holoubek z Midi Lidi představuje novou Písničku netopýra Mojmíra a vaří recept z Mlsných medvědích příběhů

 

 

Člen skupiny Midi Lidi Prokop Holoubek si vyzkoušel, jaké to je uvařit si podle receptu z úspěšného večerníčku Mlsné medvědí příběhy, ke kterému skládal hudbu.  Z připravované Velké medvědí kuchařky na otevřeném ohni připravil z čerstvých rajčat a bazalky krvavou polévku Netopýra Mojmíra. Video s Prokopem Holoubkem zde: https://youtu.be/Hc69GjI50tY

 

Prokop Holoubek je zároveň autorem Písničky netopýra Mojmíra z epizody večerníčku Mlsné medvědí příběhy s názvem Nečekaná návštěva. Hlas netopýrovi propůjčil herec Jan Vondráček, autorem textu je scenárista Tomáš Končinský. Video s písničkou zde: https://youtu.be/7zR7s8tfx1s

 

Hudebník a umělecký agent Prokop Holoubek si při vaření zavzpomínal na dětská léta. „Vaření venku na ohni jsem měl moc rád v dětství, kdy jsme s turisťákem jezdili ven na puťáky a byl to jediný způsob, jak sníst něco teplého. Od těch dob jsem venku moc nevařil, takže to pro mě byl příjemný návrat do dětství,“ říká Holoubek, jehož předškolní syn byl pří skládání hudby pro Mlsné medvědí příběhy muzikantovým prvním kritikem a posluchačem. Hudba, kterou Holoubek pro Mlsné medvědí příběhy složil, obsahuje jak programované elektrické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo a reálné ruchy. Výsledkem je částečně elektronický, akustický a přitom přírodní sound skvěle doplňující film i večerníček, jehož děj je situován z velké části do lesního prostředí.

 

Velká medvědí kuchařka obsahuje recepty mlsných chlupáčů Nedvěda a Mišky, které si podle jednoduchého návodu zvládnou připravit děti od sedmi let. Kuchařka se na pultech knihkupectví objeví v průběhu jara, lidé ale mají možnost její vznik ještě do 24. března podpořit a získat ji tak dříve na https://www.donio.cz/medvedikucharka. Při zakoupení některé z odměn obdrží exkluzivní vydání kuchařky s podpisem Nedvěda a Mišky a k tomu navíc zdarma soundtrack k Mlsným medvědím příběhům, zpěvník nebo tapety s motivy z večerníčku na mobil a plochu počítače.

 

Mlsné medvědí příběhy popisují dobrodružství dvou nejlepších medvědích kamarádů, kteří spolu bydlí v útulném lesním domečku. Ze všeho nejraději mlsají a většinu svých dobrodružství prožívají na cestě za plnými bříšky. Medvědí příběhy si získaly od svého prvního uvedení v kinech v roce 2019 řadu dětských fanoušků. Hlasy ústřední dvojici medvědů zapůjčili herci David Novotný a Lukáš Příkazký, dále zde zazní hlasy Zuzany Bydžovské, Jana Ciny, Pavly Tomicové, Jana Vondráčka a Roberta Mikluše. Výtvarníkem filmu je Filip Pošivač. Jednotlivé epizody večerníčku jsou aktuálně ke zhlédnutí na iVysílání ČT.

 

Za animovanými příběhy medvědů, které už byly promítány na více než osmdesáti mezinárodních soutěžních festivalech a přehlídkách po celém světě, stojí režisérky Kateřina Karhánková a Alexandra Májová s producentkou Barborou Příkaskou ze společnosti Bionaut. Mlsné medvědí příběhy získaly ceny například na nizozemském koprodukčním fóru Junior Co-production Market, bodovaly i na mezinárodním festivalu Anifilm nebo Zlinfestu. Více na www.medvedi.tv.

 

Comments

comments

Vyhledat