PUMA slaví 75 let historie v oblasti sportu, kultury a inovací

PUMA letos oslaví  75. výročí a chystá řadu výročních akcí, které se ponesou v duchu hesla „Forever Faster“.

Od treter, které pomohly nejrychlejšímu muži světa Usainu Boltovi překonat světové rekordy a s nimiž Merlene Otteyová, Shericka Jacksonová, Heike Drechslerová a mnozí další získali tituly mistrů světa, až po tenisové rakety, s nimiž sedmnáctiletý Boris Becker dobyl Wimbledon nebo kopačky, v nichž legendární hráči jako Diego Maradona nebo Pelé mnohokrát skórovali: stála PUMA vždy po boku těch nejúspěšnějších světových sportovců.

Díky inovativním designům, jakými byly první kopačky se šroubovacími kolíky vyvinuté v roce 1952 nebo legendární tretry s kartáčem z roku 1968 či revoluční tenisky RS-Computer z roku 1986, zanechala značka ve světě sportu mnoho milníků. Další novinkou z roku 1991 byla první sportovní obuv DISC bez šněrování či nejmodernější atletické tretry PUMA FASTER+, se kterými Karsten Warholm překonal světový rekord v překážkovém běhu na 400 metrů na letních olympijských hrách v Tokiu.

PUMA měla silný vliv také na oblast kultury. Její ikonické boty SUEDE si v 80. letech oblíbili tanečníci breakdance i hiphopoví umělci a spolupracovala také s legendárními návrháři a umělci, jako jsou Rihanna, Jil Sander a Alexander McQueen.

Zakladatel společnosti PUMA Rudolf Dassler hovořil o tom, že svým sportovcům dodává hbitost a výkonnost šelmy. Dnes tento přístup nazýváme ‚Forever Faster‘,“ řekl Adam Petrick, ředitel značky PUMA. „Jsme nesmírně hrdí na naši 75letou historii, v níž jsme posouvali svět sportu i kultury kupředu. V roce 2023 se chceme o tento úžasný příběh podělit.“

První akce k příležitosti 75. výročí se uskuteční na začátku sezóny Formule 1 v roce 2023 v Bahrajnu a připomene tak bohatou historii PUMA v motoristickém sportu.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=UAaPyToAI5M

Comments

comments

Vyhledat