Působivý hlas britské elektronické scény Gaika se představí v NoDu, vyhrajte vstupy

foto NoD
foto NoD

Gaika Tavares je příkladem kreativní síly, se kterou boří hranice. I proto není jednoduché ho zaškatulkovat. Například časopis Dazed ho nazval hudební odpovědí na Basquiata, zatímco US magazine ho přiřadil k experimentálnímu R&B. Gaika ale naprosto přirozeně propojuje subžánry elektroniky tak, aby vznikla show, která pohltí všechny smysly. Po populárních mixtapech a EP vydaném na Warp Records vydal přednedávnem dlouho očekávané první album Basic Volume, které je dle Guardianu velice impozantním debutem. Jeho temně magnetická směsice gotického dancehallu a industriální elektroniky se rozvíjí do Gaikova doposud nejprogresivnějšího díla.

 

Intermediální tvorba je pro tohoto rodáka z Londýna přirozeností. Nevystačí si pouze se zvukem. Své názory a prožitky zhmotňuje i na papíře či ve skulpturách. V srpnu se tak podílel na společném projektu Boiler Roomu a Somerset House Studios, kde jeho instalace System zabrala polovinu výstavní síně. Promítl do ní současnou sound systémovou kulturu, která dává možnost všem utlačovaným být součástí celku, který má moc. Nebojí se ani kritizovat policii či politiky. Jeho vystoupení 30. listopadu v pražském NoDu tak přinese kromě hudebně estetického zážitku i velký kulturní přesah.

EN
Gaika has proven he is a creative force to be reckoned with, breaking ground sonically and aesthetically. Blending dancehall, grime and electronica, and with his live shows providing a visual experience like no other, his show on the 30th of October is not one to be missed. Now he presents his debut album, BASIC VOLUME, after captivating listeners with a blistering pair of acclaimed,self-released mixtapes Machine and Security and Warp-released EPs SPAGHETTO and The Spectacular Empire. Besides his audio-visual shows he presents his opinions and ideas in writing and sculptures too, not being afraid of criticising the system, police or government. His show at NoD will certainly give you some food for thought.

Gaika (UK) @ NoD
Datum 30. 11. 2018

Čas 19:30
Support: TBA

 

FB event: https://www.facebook.com/events/1989108331135675

Předprodej 300 czk + popl, V NoD 320 czk.
Goout: https://goout.net/cs/listky/gaika/clod/

 

SOUTĚŽ

Odpovězte na otázku: Jak se jmenuje Gaikovo EP vydané v roce 2016?

 

Pište na souteze@protisedi.cz s předmětem Soutěž Gaika.

Soutěž končí 22.11. 2018 v 17 hodin. Autor/ka první správné odpovědi získá 2 volné vstupy na koncert Gaika v NoD. Výherce budeme kontaktovat e-mailem.

 

 

Správce předkládá subjektům zpracování dat pro účely korespondence následující souhlas:

„1. Tímto udělujete odvolatelný souhlas Správci – firmě PROTIŠEDI s.r.o., SPIS. ZN. C 242760 vedená u Městského soudu v Praze (dále jen „Správce“), aby zpracovávala tyto osobní údaje: 

  • ​e-mail 
  • jméno
  • příjmení

 

  1. Výše uvedené údaje je nutné zpracovat za účelem činnosti Správce, zejména zasílání informací o výhře a korespondenci o převzetí či zaslání výhry. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 10 let.
  2. S výše uvedeným zpracováním udělujete svůj výslovný souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním emailu nebo dopisu na kontaktní údaje firmy.
  3. Zpracování osobních údajů je prováděno Správcem. Osobní údaje nejsou předávány třetím osobám.

5.​ Vezměte, prosíme, na vědomí, že podle zákona o ochraně osobních údajů máte právo:

​ vzít souhlas kdykoliv zpět,

​ požadovat po nás informaci, jaké vaše osobní údaje zpracováváme,

​ požadovat po nás vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů,

​ vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit,

​ požadovat po nás výmaz těchto osobních údajů,

​ v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů obrátit se na nás nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů.“

 

 

Poznámka k osobním údajům: Vaše údaje nebudeme používat pro nic jiného, než je informování o případné výhře. Pokud se chcete přihlásit k odběru newsletteru, přihlašte se TADY, děkujeme!

 

Comments

comments

Vyhledat