Report: Parcels v Rock Café

všechny fotografie:  Kristine Jandečková
všechny fotografie: Kristine Jandečková

Australská pětičlenná formace žijící v Berlíně, odchovanci electro popu, disca a soulu. Parcels rozeznívají stěny Rock café ve srovnání s koncertem, který jsem měl možnost vidět na červencovém festivalu Melt!, je vidět, že kapela na sobě nepřestává pracovat.

Důsledek? Když se loni dostali do povědomí třeba i samotným Daft Punk, francouzské duo pětici vyprodukovalo loňskou funky hymnu Overnight. Té jinak předcházelo EP z roku 2015 Clockscared a Hideout z roku 2017. Na francouzském labelu Kitsuné letos v říjnu kapela čerstvě vydává první dlouhotrvající desku Parcels, s níž sbírá desítkové recenze od NME i dalších serverů. S neupadajícím „fejmem“ vyprodávají koncertní halya kluby napříč Evropou i rodnou Austrálií. Přidávají koncerty a festivaly a vlastně nám asi nic nebrání mluvit o Parcels jako o perfektně promazaném disco stroji. Jací jsou ale live?

Večer otevřeli žánroví spřízněnci Young Yosef – Izraelci, kteří se v současnosti derou na výsluní berlínské funky scény. Na soundcloudu či youtube nyní jedou singly Bruce Lee a Lactation. Dobré podmínky vytvořit symbiózu a vyrazit s Parcels na společné turné.

Kapela nastoupila na scénu krátce po osmé hodině a spustila smršť jakostního disco soulu plného vzorovaných tepláků,  knírků a hustých vlasů, na kterou krátce po deváté za tónů ABBY a s drobným zpožděním navázali Parcels. Set otevřeli svižným singlem Comedown a pokračovali funky riffem z druhého singlu alba Lightenup.

Nálada před pódiem a na něm se zdá už v tuhle dobu být téměř v perfektní synchronizaci, jelikož kapela od začátku ukazuje, jak se dá krásně bez zbytečných řečí pracovat s publikem. Přidanou hodnotu v podobě sedmdesátkových tanečních moves, kytarových a synťákových improvizací si v sále užívají snad i ti, co nechali teplákovou soupravu důkladně schovanou někde na chatě. Podařené světelné efekty uzavírají kruh.

Pokud nejste velký fanoušek žánru, mohou se ty dvě hodiny strávené v hávu funky electro popu zdát být víc než dost a některé z patnácti songů vám časem mohou začít splývat. Ale ten, kdo se na chvíli chtěl ocitnout ve funky světě, který Parcels udržují naživu a obohacují o současný sound, odešel nejspíš ukojen.

Parcels, Young Yosef

Praha, Rock Café 7.12.2018

Comments

comments

Vyhledat