RÖYKSOPP v Praze představí svou albovou trilogii Profound Mysteries

RÖYKSOPP / Foto Stian Anderen
RÖYKSOPP / Foto Stian Anderen

Norské elektronické duo Röyksopp vystoupí v prostorách pražského Fora Karlín 22. února 2023. Bude to první turné této legendární dvojice od roku 2017 a bude věnováno hlavně jejich aktuální trilogii Profound Mysteries.

Tento zcela mimořádný projekt přinesli tito hudební průkopníci v roce 2022. Spolupracovali na něm s řadou globálních vizuálních a hudebních umělců včetně designéra Jonathana Zawady, filmového produkčního domu Bacon, Alsion Golfrapp, Susanne Sundfør, Pixx, Astrid S a mnoha dalšími. Projekt obsahuje celkem tři alba s třicítkou původních skladeb. 18. listopadu 2022 vyšlo třetí závěrečné, a stejně jako ta předchozí získalo vysoce hodnocené recenze v prestižních časopisech a na hudebních serverech, mimo jiné: The Telegraph (4/5), Dagsavisen (6/6), Itromsø (5/6), Plattentest (8/10)  Depeche Mode (5/5), STERN (4/5) a mnoho dalších. Singl „Stay Awhile“ se po vydání umístil v playlistu Spotify „New Music Friday“ v patnácti zemích světa včetně Anglie, Norska, Švédska, Dánska, Finska, Portugalska, Maďarska a dalších.

„Na True Electric Tour chceme přenést zážitek z našich studiových produkcí na živou scénu. To znamená syntezátory, samplery a sekvencery v představení, kde je hrdinou show samotná hudba. Očekávejte eklektický set, kde se energické beaty setkávají s rozsáhlými, přesahujícími zvukovými plochami,“ říkají o turné samotní Röyksopp. Svou živou show představili loni v létě na festivalech v Norsku, a podle nadšených ohlasů všem připomněli, proč jsou jedni z umělců, u kterých je dobré vidět jejich vystoupení naživo.


RÖYKSOPP  „TRUE ELECTRIC“ EU 2023 TOUR

22. února 2023

Forum Karlín, Praha

Comments

comments

Vyhledat