Rozjel se odvážný nezávislý projekt Liberecké zprávy

Foto: Archiv LZ
Foto: Archiv LZ

Liberecké zprávy je úplně nový zpravodajský web. Založili ho nadšenci se zkušenostmi z předních tuzemských médií (Reflex, Respekt, iDnes, Seznam Zprávy aj.) Tomáš Tesař a Jan Stránský. Jsou jedinými investory projektu, který si klade za cíl přinášet čerstvé zprávy z regionu.

“Vsadili jsme na minimalistický a ekonomicky úsporný model redakce. Hlavní obsah připravujeme pouze ve dvou a s využitím agentury ČTK. Další texty, fotografie a videa pro nás budou připravovat dva až tři externisté. A to zejména do rubrik jako Styl nebo Sasko. Projekt financujeme z vlastních prostředků a bez jakéhokoliv investora,” sdělil pro protišedi.cz Tomáš Tesař. “Postupně, až web “usadíme na trhu”, chceme oslovit vytipované partnery. Další zdroje na provoz chceme získat z klasické a mobilní online inzerce, ale také od čtenářů. Konkrétně formou donátorského modelu, který ale přijde na řadu až později. Nejprve chceme získat důvěru a respekt čtenářů i partnerů,” dodává.

Tygři i školka

Nezávislé a svobodné médium Liberecké zprávy je nám sympatické, v posledních dnech se nám líbila třeba fotogalerie nové liberecké školky v japonském stylu, ponor do problematiky bílých tygrů, jakož i několik článků přibližujících dění v blízkém Sasku a jeho historii. Držíme palce!

 

http://www.libereckezpravy.cz

https://www.facebook.com/libereckezpravy.cz/

Comments

comments

Vyhledat