Slovenský umělec Martin Lukáč vystavoval v losangeleské galerii The Cabin

foto archiv umělce
foto archiv umělce

The Cabin v Los Angeles je galerie umělce a sběratele Dannyho Firsta, který vytvořil prostor pro mladé výtvarníky, kteří nejsou zadtoupeni galeriemi. „I don’t do this as a business, this is just to support,” uvedl pro Los Angeles Times.

Martin Lukáč je slovenský umělec žijící v Praze. Je laureátem 9. ročníku Ceny kritiky pro mladú malbu (2016). Porota tehdy uvedla, že “v jeho obrazech se nejživěji a možná také nejsilněji znovuobjevuje trend po nespoutané malířské živelnosti, nehledící příliš na techniku, nicméně hledající expresivní gesto s vtipnou až antagonistickou touhou o figurální výstup v abstraktním výrazu.”

Po výstavách v prostorech DUVE v Berlíně, Nevven Gallery Gothenburg, Photoport Gallery v Bratislave, Fait Gallery v Brně aj. tedy Lukáče pozval majitel The Cabin. Co o projektu říká sám umělec? „V Los Angeles som si samozrejme patrične užíval. Dostal som sa k tomu tak, že tá rezidencia je len o tom, že ten kurátor si pozýva svojich ľudí, ktorí sa mu páčia. Tých si nájde, pozve ich, dá im ateliér, maluješ tam mesiac a potom na konci je výstava v jeho galérii The Cabin.“

Více info: web a Instagram.

Snímek: Martin Lukáč – „El Camino“
Foto archiv umělce

Comments

comments

Vyhledat