Soulbönding Trip letos již pošesté

Novogotická kaple Panny Marie Pomocné v blízkosti vernéřovické studánky vevýchodních Čechách bude již tradičně druhý víkend v září patřit sonické náloži kytar a elektroniky, ale i jemnějším ambientním tónům a rytmům folku a dronu. To vše a mnohem víc se letos již pošesté představí na každoročním festivalovém setkání na česko – polských hranicích pod názvem Soulbönding Trip.

SBT vynalézavě spojuje nejen rozmanité žánry spojené s temnou estetikou a spiritualitou v hudbě, ale i různé umělecké disciplíny. Letošní line-up se opět může pochlubit hned několika

bezmála kultovními jmény v line-upu. Mezi ně patří bezesporu legenda rakouského industrialu a psychedelie Der Blutharsch And The Infinite Church Of The Leading Hand, metalově-elektroničtí M.A.C. of Mad nebo čerstvá domácí senzace Divo Institute.

Ze zástupců tvrdší kytarové scény se na letošním ročníku představí například post-metaloví The Corona Lantern, pražský black metal Sekeromlat nebo break corové šílenství v podání oblíbeného Yarrdeshe. Spíše ambientní nebo folkovou polohu zastoupí již tradičně polští Bön, ale i například Karpaty Magiczne/Magic Carpathians nebo domácí Budeč. Chybět samozřejmě nebudou ani duchovní zakladatelé festivalu Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip – letos v nové sestavě.

 A to samozřejmě zdaleka není všechno. Soulbönding Trip nabízí průřez alternativními žánry od experimentálního metalu, přes psychedelický rock, temnou elektroniku a šamanský folk, až po avantgardní vážnou hudbu.Neméně zajímavá bude i nehudební složka festivalu, která kromě magického setkání s přáteli uprostřed hlubokých lesů bude obsahovat několik rukodělných workshopů, řemeslná piva, domácí kuchyni a třeba i houbaření. 

 

Soulbönding Trip 2023

7. – 9. 9. 2023

Soulkostel, Vernéřovice 

Lístky jsou k dostání pouze v předprodeji skrze síť BOOM Events: https://connect.boomevents.org/cs/event/soulbonding-trip

Facebooková stránka události: https://fb.me/e/2AlftTCoY

Facebooková stránka: https://www.facebook.com/soulbondingtrip

Instagram: https://www.instagram.com/soulbonding_trip/

Comments

comments

Vyhledat