Starbucks oslavuje úspěšné ženy ve světě kávy – soutěž

Jako každý rok, i letos si na Mezinárodní den žen připomeneme lásku, úctu a uznání vůči zástupkyním něžného pohlaví. Bez jejich tvrdé práce, obětavosti a zaujetí by nemohly existovat ani kavárny Starbucks, místo, které miliony lidí po celém světě vyhledávají pro výjimečné kávové zážitky.

V rodině Starbucks jsou ženy zastoupeny více než sedmdesáti procenty, což jasně dokazuje, že schopné ženy a dobrá káva patří k sobě. Jako obvykle vám u příležitosti 8. března představíme tři z nich.

Pavla Hřídelová

Už před dvanácti lety rozšířila řady partnerů Starbucks Pavla Hřídelová, jejíž příběh jasně dokládá, že píle a láska k práci přinášejí úspěchy. Začínala jako  Assistant Store Manager a v současné době pracuje na pozici HR Brand Manager pro Česko a Slovensko. Na samém počátku neměla s kávou žádnou zkušenost, značka Starbucks ji však okamžitě oslovila svou jedinečnou kulturou a hodnotami, lidským přístupem a pozitivní energií.
Práce s lidmi je pro Pavlu vším. Baví ji podílet se na jejich rozvoji, být součástí jejich kariérní cesty, společně s nimi slavit úspěchy. Ve Starbucks navíc může pracovat v týmu, který je plný pozitivní energie, respektu i důvěry a kde se lidé inspirují jeden od druhého. Právě mezi svými kolegy potkala v průběhu let spoustu skvělých lidí, kteří se stali jejími přáteli i v osobním životě. Lidé jsou zkrátka jejím hnacím motorem. Dnes už má samozřejmě kávových zkušeností na rozdávání, osobně však zůstává věrná klasice jménem espresso doppio. Zastaví se na něj většinou třikrát denně.

 


Vendula Panchartková

Vendula Panchartková naskočila do vlaku Starbucks v roce 2016 jako brigádnice, dnes pracuje na pozici Assistant Store Manager v jediné pobočce Starbucks Reserve v ČR na Jungmannově náměstí v Praze. V začátcích – ještě jako studentka střední školy – oceňovala nejvíce flexibilitu v podobě plánování směn. Ve Starbucks navíc dostala možnost nastoupit bez předešlých zkušeností v oboru, což znamenalo výjimečnou příležitost. V nové práci ji okamžitě uchvátil individuální přístup a možnosti rozvoje, které byly pro mladou dívku a začínající brigádnici velmi motivační. Na současné pozici vkládá nejvíc zaujetí do rozvoje svého týmu a vytváření harmonického pracovního prostředí, v němž budou spokojení jak zaměstnanci, tak zákazníci.

Vendula zdůrazňuje, že práce ve Starbucks není nikdy nuda. Svědčí o tom třeba její loňská zkušenost ze soutěže Starbucks Barista Championship, v níž reprezentovala Českou republiku na mezinárodním kole v Miláně. Umístila se na pátém místě ze čtyřiačtyřiceti baristů, a kromě úspěchu si odvezla i nezapomenutelné zážitky. Bez kávy si svůj pracovní den neumí představit. Nejradši má filtrovanou kávu nebo klasické italské cappuccino a denně vypije alespoň tři šálky. Pokud ale chodí po schůzkách, nebo se koná nějaká zajímavá akce, zvládne jich klidně deset.


Gabriela Činovcová (vpravo)

Také Gabriela Činovcová nastupovala do Starbucks jako kávou nepolíbená. Jednoho dne zatoužila po změně a zaujal ji inzerát na vedoucí směny v nově otevřené kavárně na pražském Malostranském náměstí. Pokračovala na pozici Product Manager a prošla si několika kavárnami v Praze. Pak si udělala dvouletou pauzu, jen aby zjistila, že srdcem patří do Starbucks a musí se vrátit. V těchto dnech na pozici Store Managera vede kavárnu na Arkádách Pankrác a na svůj tým partnerů nedá dopustit. Že je pro Gábinu Starbucks srdeční záležitostí, dokazuje i fakt, že zde pokračuje i po delší mateřské dovolené. Kultura a hodnoty společnosti se dokonale shodují s jejími vlastními hodnotami, zejména pokud jde o lásku k přírodě a všemu zelenému. Své místo našla také v práci s lidmi, která ji naplňuje ze všeho nejvíce. Zákaznický servis, rozvoj zaměstnanců i vlastních schopnosti, to jsou hlavní důvody, proč je Gábina vděčná, že může být součástí Starbucks. Zahřeje ji u srdce, když se do kavárny vracejí spokojení zákazníci nebo bývalí kolegové, třeba jen proto, aby ji pozdravili nebo potěšili úsměvem. V práci nejčastěji popíjí flat-white nebo překapávanou kávu, největší láskou je pro ni směs zrnkové kávy Verona.


Soutěžní otázka: 

Jaká je značka kávovaru, který je na titulní fotografii našeho článku o kavárnách otevřených před osmou hodinou ranní ? ( https://protisedi.cz/ktere-prazske-kavarny-oteviraji-uz-pred-osmou/ ) 

a) Victoria Arduino

b) Nuova Simonelli

c) La Marzocco

Odpovědi posílejte mailem na souteze@protisedi.cz s předmětem starbucks březen“.
Soutěž končí v pátek 10.března 2023 ve 13 hodin.
Autoři prvních dvou  správných odpovědí získají po 2 voucherech na libovolný nápoj do řetězce Starbucks.

Výhru nelze směnit za peníze. Pozor: abychom dali šanci všem, jeden výherce smí od 29.7.21 na protišedi vyhrát pouze 2x za kalendářní rok.


Správce předkládá subjektům zpracování dat pro účely korespondence následující souhlas:

„Tímto udělujete odvolatelný souhlas Správci – firmě PROTIŠEDI s.r.o., SPIS. ZN. C 242760 vedená u Městského soudu v Praze (dále jen „Správce“), aby zpracovávala tyto osobní údaje:

e-mail
jméno
příjmení

V případě výhry zpracuje Správce také poštovní adresu výherce.

Výše uvedené údaje je nutné zpracovat za účelem činnosti Správce, zejména zasílání informací o výhře a korespondenci o zaslání výhry. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 10 let. S výše uvedeným zpracováním udělujete svůj výslovný souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním emailu nebo dopisu na kontaktní údaje firmy. Zpracování osobních údajů je prováděno Správcem. Osobní údaje nejsou předávány třetím osobám.

Vezměte, prosíme, na vědomí, že podle zákona o ochraně osobních údajů máte právo:

– vzít souhlas kdykoliv zpět,
– požadovat po nás informaci, jaké vaše osobní údaje zpracováváme,
– požadovat po nás vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů,
– vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit,
– požadovat po nás výmaz těchto osobních údajů,
– v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů obrátit se na nás nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů.“

Comments

comments

Vyhledat