Startovací večírek podzimní klubové sezóny propukne ve Fuchsu 2

F2 SE02 OPENING: FULLHOUSE WEEKENDER
F2 SE02 OPENING: FULLHOUSE WEEKENDER

Multižánrový hudební klub sídlící na pražském ostrově Štvanice, se po letních prázdninách znovu naplno otevírá. Kromě dramaturgické linky bude hlavním tématem nadcházející sezóny především bezpečnost během parties. V tomto směru oznamuje spolupráci třeba s ostrovním klubem FOLD nebo mezinárodním kolektivem Queer Space Network.

F2 SE02 OPENING: FULLHOUSE WEEKENDER

První zářijový víkend je zanesen v kalendáři coby startovací večírek podzimní klubové sezóny. Během pátku 2. září a soboty 3. září se na 3 scénách představí přes 25 hudebníků z tuzemska i zahraničí. Kompletní program najdete na webu nebo sociálních sítích klubu. 

www.fuchs2.cz
FB F2
www.bikejesus.com
FB Bike Jesus
FB Klubova F2 Štvanice

Před znovuotevřením (souběžně s turbulencemi současné složité doby) prošel Fuchs2 opět řadou změn. O hudební dramaturgii se dnes stará tandem Karel Buriánek (živé kapely) a Arnold Ata (DJ ARNII). MAIN STAGE, komornější SALO STAGE i volně propojený prostor BIKE JESUS prošly rekonstrukcí a ozvučuje je posílený sound systém.
V nadcházející sezóně se chce tým Fuchsu 2 zaměřit především na klubovou kulturu a bezpečnost během parties. „V jednání je spolupráce s jedním významným ostrovním klubem, se kterým plánujeme pořádat workshopy nejen pro náš tým, ale i pro širokou veřejnost. LGBTQ+ kolektiv Queer Space Network se zapojí přímo do chodu klubu. Během večírku budou jeho členové budou pomáhat s night management, tedy se zachováním bezpečnosti na parketu i mimo něj a s budováním osvěty o LGBTQ+,“ vysvětluje dramaturg Arnold Ata. Dramaturgie klubu Fuchs2 se i v pohledu do budoucnosti řídí ambicí představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí. Připravujeme třeba showcase berlínského labelu Midnight Shift, na kterém vydává Umwelt nebo KiNK a plánuje návrat oblíbených HYPER REAL parties, za kterými stojí Michail Staigl aka Opim Hum, bývalý dramaturg Boiler Roomu. V rámci živých koncertů FUCHS2 LIVE se na Main stage představí Ventolin a Midi Lidi a proběhne KABINET RECORDS LABEL NIGHT VOL. 2.

Fuchs2 už dávno není jen místo pro konání nočních parties. Jeho pevnou součástí jsou hudební zkušebny a cyklistická dílna. Jsme si jisti, že klub má mít vždy ambici přerůstat v širší společensko kulturní projekt. Nikdy – a koneckonců to platí i v každodenní realitě – nejde primárně pouze jen o hudbu. Formulujeme společně s našimi hosty a fanoušky otevřený, svobodný a kreativní mezisvět. Postupně budujeme prostředí, v němž nacházejí prostor umělci i zástupci technických oborů, kteří jsou na startu profesního života. Za společensky mimořádně významnou aktivitu považujeme projekt Klubovna F2 Štvanice, nízkoprahové centrum pro mládež v jehož centru stojí logicky hudba – a obecně kultura. Součástí klubovny, vedené zkušenými lektory, je hudební studio a profesionálně vybavená fotokomora. Projekt Fuchs 2 nabízí i další navazující aktivity. Současně s oživováním budovy bývalé Fuchsovy kavárny se zaměřujeme i na zanedbaný prostor zadního traktu objektu. Ve spolupráci s MHMP připravujeme obnovu bike parku, který během restrikcí provázejícíh kovidovou pandemii sehrál zásadní roli v možnostech trávení volného času teenagerů z širšího okolí.

Queer Space Network je mezinárodní kolektiv, který se v stará o osvětu LGBTQ+, BIPOC a trans lidí a s tím související bezpečností během parties. Na základě vlastních zkušeností nabízí školení nejen nočním klubům, ale všem kulturním organizacím s cílem zvyšování povědomí o zmíněných skupinách a vytvářením bezpečných a otevřených prostředí pro konání akcí.

Comments

comments

Vyhledat