Startuje druhý ročník soutěže Book In Progress o papír a tisk knihy zdarma

Book In Progress
Book In Progress

Po velmi úspěšném prvním ročníku soutěže Book in Progress mají zájemci o vydání vlastní knihy opět možnost utkat se o papír a tisk v hodnotě 300,000 Kč. Přihlásit je možné jakýkoliv knižní projekt se zajímavým grafickým zpracováním i tématem, ať už se jedná o autorské knihy, komiksové příběhy, fotografické nebo dětské knížky. Přihlášky jednoho či více projektů lze vyplňovat zde do 31. října 2020.

“Soutěž umožňuje vydat osobité knižní projekty, které sice nemají ambici stát se mainstreamovým bestsellerem, ale mají obrovský potenciál oslovit svou upřímností, orignalitou a nadšením. Kromě význačné finanční odměny v podobě papíru a tisku zdarma soutěž autorům otevírá možnosti nové spolupráce. Celodenní konference je místem, kde se potkávají lidé, kteří milují knihy a svým umem, nápadem, či zkušenostmi chtějí knižní trh obohatit. Propojují se na ní všechny profese – přes autory, grafické designéry, ilustrátory, tiskaře, až po vydavatele a distributory,” říká editorka a porotkyně minulého ročníku Kateřina Šlaufová.

Odborná porota vybere deset finalistů, kteří dostanou příležitost prezentovat své knihy v rámci konference Book In Progress. Ta se bude stejně jako minulý rok konat v pražském CAMPu (Centrum architektury a městského plánování) 23. listopadu 2020. Tři nejlepší projekty získají papír PERGRAPHICA® a absolutní vítěz také dohodnutý tisk v tiskárně QUATROPRINT.

Do minulého ročníku se přihlásilo celkem 85 knižních projektů převážně z České republiky a Slovenska. Prezentace finalistů a také zajímavá skladba řečníků, včetně grafického designéra Pavla Coufalíka, Elišky Boumové z Památníku národního písemnictví nebo Vladimira 518 z nakladatelství BiggBoss, přilákala do CAMPu na 250 návštěvníků.

První místo si nakonec vybojovala kniha Spiritistky ilustrátorky Juliany Chomové a scénáristky Kláry Vlasákové, druhou příčku obsadila ilustrovaná básnická sbírka Starý lev a mladá opice Veroniky Opatrné, třetí místo obsadil soutěžící z Japonska Taro Karibe s knihou Saori, kterého na konferenci zastoupil David Gaberle.

Na video z minulého ročníku se můžete podívat zde. Více informací naleznete na webu soutěže: bip.dipozitiv.cz.

Dipozitiv

Dipozitiv je inovativní grafické studio, které má na kontě širokou škálu online i offline projektů pro klienty jako jsou ČEZ, Česká spořitelna, Czech Invest nebo O2.

Mondi Group

Mondi je jednička na trhu v oblasti papírenství zaměstnávající okolo 26,000 lidí po celém světě. Mondi je významným dodavatelem tiskových materiálů všeho druhu, včetně odborníky vysoce ceněného papíru PERGRAPHICA®.

Quatro Print

Quatro Print je komplexní tiskové centrum pro koncové zákazníky i reklamní agentury. Zaměřuje se jak na výrobu firemních katalogů, prospektů i ostatních firemních tiskovin, tak na tisk uměleckých publikací a katalogů.

Comments

comments

Vyhledat